Kumpi oli ensin??

Matkiko Hitler Charlie Chaplinin viiksi-lookkia, vai Charlie Hitlerin viiksityyliä?
2290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainakin elokuvassa Diktaattori Chaplin matki Hitleriä, mutta viikset kyllä taisivat olla molemmilla jo samoihin aikoihin joskus 10-20-luvuilla.

Äänestä
  • Eikös sitä spekuloitu joskus, että Charlie olis ollut Hitlerin faija..tai toisinpäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kumpi matki kumpaa?? kirjoitti:

Matkiko Hitler Charlie Chaplinin viiksi-lookkia, vai Charlie Hitlerin viiksityyliä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu