Olen 40 v. äijä joka tienannut sen verran ja muutenkin fiksannut juttunsa niin, että oma ja perheen (vaimo 4 kersaa) talous turvattu. Nyt ajattelin tehdä elämässä jotain hauskaa. Pitäsikö ruveta poliisiksi?
Kommentteja?
Kommentteja?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ala nyt ihmeessä. Nyt kun olet julkisesti ilmoittanut halukkuutesi, niin sinua tullaan suorastaan pyytämään.
Sulla on ihan ok juttuja tällä palstalla eikä mulla oe mitään riitaa sun kanssa, joten älä aloita.
Asialliseen kysymykseen asiallinen vastaus.
Olin pentuna stevarina metrossa ja se oli HAUSKAA. Nyt on hyvä liksa mutta ei niin hauskaa. Seuraavat 10-20 v. voisi olla taas hauskaa. Aika moni kaveri on skoude, mutta ei niiltä viitti kysyä. Luulevat vielä että olisin kateellinen.
"Sulla on ihan ok juttuja tällä palstalla eikä mulla oe mitään riitaa sun kanssa, joten älä aloita."
Tuo lause kandee heittää pääsykoehaastattelus jso sinne asti pääset... Kertoo paljon ittestä.
mulla ei ole riitaa sun kanssa, niin silloin ei vastapuolen tarvitse vittuilla.Jos riitaa haluaa niin mikäs siinä.
Ala ihmeessä -saa tehdä kaikkea laillisesti- sellaisiakin asioita, jotka muilta on kielletty. Olen ajatellut itse samaa... mutta ehkä haluan johonkin niin vapaaseen maahan poliisiksi, ettei jonkun hamppukimpun perässä tarvi juoksennella. Tässä maassa voisin alkaa tutkimaan porvariston ja valtion virkavallan ylätason kolttosia.
tyhmä kuin saapas.
No mitäs tyhmää tuossa oli:-)Olet huumorintajuton:-) vaikka odotinkin jotain tuollaista vastausta. Tosin liikkuvia poliiseja tarvittaisiin tien päälle enemmän, koska ne rauhoittavat kummasti liikennettä vaan olemassaolollaan. Lisäksi kaupunkiin ratsupoliiseja ja pyöräpoliiseja. Suuntaahan vaikka näille saroille