Kanadan matkan lennot...

Lähtöä harkitseva Varkautel...

Olisiko tämä kannatavaa, jos lähtisi Kanadaan että menisi aamulla Varkaudesta lentäen tai Kuopiosta lentäen Helsinkiin (Lento kestää n.50min). Sitten menisi Fiinnairilla Heatrowlle (saapuu klo. 9.10) ja sieltä BA:lla lähtisi 11.40 Torontoon (Väliin jäisi sellaiset 2.5h ja lento Heatrowlta Torontoon kestäisi 7h 55min). Torontohan on 43.leveyspiirin tuntumassa ja olisi tarkoitus mennä Pohjois-Kanadaan. Millä ihmeellä pääsisi sinne Pohjois-Kanadaan?

3

820

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikä muuksi muutu

      lentämällä...millä muulla ja muuten Helsingistä pääsee suoraan Torontoon ja ihan Finnairin siivin.
      Ja et kerro edes sitä paikkaa, sanot vaan Pohjois-Kanada, kuule se on vähän isompi paikka kuin teidän Savo ?

      • tollaiset asiat.

        kukas muu kuin sinä itse osaa päättää viitsitkö vaihtaa konetta noin usein.
        Finnairilla nyt ainakin pääsee suoraan Hki-Toronto ja tosiaan pohjois-Kanada on laaja alue, riippuu mihin menet. But surprise...kyllä tämä Kanada on kuitenkin sen verran kehittynyt maa että täällä pääsee hyvin yleisilla kulkuvälineilla paikasta toiseen.


    • Ihmettelee

      Kuinka pohjoiseen? Mihinka provinssiin? North-West territory,eskimo maahan? Labrador? Mita siella tekisit,muutkaan ei tee mitaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      168
      10320
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      80
      2538
    4. 85
      2361
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2094
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      240
      1928
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1392
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1375
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe