AC vai nintendogs?

Kumpi kannattaisi ostaa, kun olen (ainakin jonkin verran) koiraihminen:
Animal crossing vai nintendogs?

P.S. Tietääkö kukaan onko Animal Crossingiin tulossa jatko-osa?

4

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huskie

      Jos ostat ensin Nintendogsin, pelaat aikasi, myyt sen eteenpäin ja ostat sitten Animal Crossingin?

      Nintendogs on ehdottomasti kokemisen arvoinen peli, mutta sitä ei jaksa pelata kovin kauaa. Animal Crossing taas kestää paljon pitempään, mikäli sen peli-ideasta yhtään tykkää. Ja ainakin Wiille on tekeillä "uusi" Animal Crossing, mutta en usko että sekään on varsinainen jatko-osa vaan lähes samanlainen peli pienillä muutoksilla. DS:nkin AC on käytännössä sama Gamecuben alkuperäinen AC.

      • Nimetön

        Mun mielestä Ac.


    • Alinski

      Sanoisin, että ostat nintendogsin. Animal crossing on kanssa ihan hyvä...kun pelaat nintendogsia pitkän aikaa se kyllä vähän kyllästyttää,, mutta sitten odotat muutaman päivän ja pelaat sitä taas :D Silloin se on edelleen todella hyvä peli =)

      • nintendogs fani

        Minä ainakin kanntan nintendogsia itselläni on se ja sitä on mukava pelailla vaapaa-aikoina kun ei oo muuta tekemistä tai sitte ei oo kouluu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      102
      4420
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      53
      3264
    3. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      39
      3066
    4. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      34
      2078
    5. Kaunis Martina taas lehtihaastattelussa - kommentoi Stefua

      Martina sanoi, että Isabella on käytännössä aina hänen kanssaan. "Minä olen se vanhempi, joka ottaa 100-prosenttisen vas
      Kotimaiset julkkisjuorut
      508
      1756
    6. Oletko onnellinen

      Kun ei enää nähdä?
      Ikävä
      63
      1684
    7. Gallup: Kenet sinä haluaisit nähdä Yökylässä-sarjassa?

      Yökylässä Maria Veitola -sarjaa on nähty jo 10 kautta tv:ssä, ja Veitola on yöpynyt satojen suomalaisten julkkisten kode
      Tv-sarjat
      51
      1509
    8. Anteeksi

      Anteeksi 😭😭😭. Olet rakas❤️. En juo enää liikaa. 😭
      Ikävä
      41
      1410
    9. Minun kultani

      Mistä saataisiin sulle hyvät henkselit? 🤗😘
      Ikävä
      68
      1334
    10. Mitäs mieltä

      Hakeekohan pikkunennmies alavuden kaupunginjohtajaksi? Pakkoliitos ähtäri-alavus. Taas olis mieliharmi johtamassa suoho
      Ähtäri
      17
      1306
    Aihe