Mitä mieltä olette

silmälaseja käyttävistä naisista? Toisille sopii kuin saparo sialle, toisille voisi piilolasit olla sopivampi vaihtoehto. Vahvat pokat tekee itseeni vaikutuksen.
61053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

pidän ihan kauheesti silmälasinaisista. sellaseet jota pidetään aina sillon tällön kun otetaan rennosti. jotenkin kivan viisaan ja uskottavan näkösiä naisia. mäkin tahtoisin sellaset ja melkein harmittaa että on hyvä näk¨ö :) enkä wannabeeks rupee.. :D

Äänestä

klassiset silmälasit antavat usein älykkään vaikutelman. Ja äly on seksikästä. Joskus joutuu tietysti valitettavasti sitten pettymään, kun se niin kovin älykkään näköinen ei sitä ollutkaan.

Vanhanaikaiset silmälasit sen sijaan antavat dorkan ja reppanan vaikutelman.

Mutta noin yleisesti ottaen silmälasit on tosi jees :)

Äänestä
  • ittellä oli koko nuoruusiän rillit ja vihasin niitä lapsesta saakka!
    sitten vain päässä napsahti ja varasin siltä istumalta ajan laserleikkaukseen. eipä tarvii taistella piilareiden kaa tai hävetä rillejä (vaikka muut sanoivatkin et ne puki mua). rillittömyys kunniaan =D

    Äänestä

Musta tulee kaikkien mielestä open näkönen.
Ja 15v ikää lisää, eli näyttäisin ikäiseltäni.

Äänestä

Tyylikkäät ja trendikkäät pokat ovat seksikkäitä.
Paksut aisat. Miel. sävytetyt (ei liikaa).
Tälläisen lepakon, kun tapaa niin jalat menee alta.
Harmi vaan, kun niin monet lepakot kulkee metallisankaisissa mitään sanomattomissa prilleissä vuodesta toiseen.

Äänestä

Kivaa kun nykyään ainakaan monia silmälaseja käyttäviä ihmisiä ei sanota sokeiksi.
Itselläni on jo neljättä vuotta lasit, ja pidän erittäin paljon näistä nykyisistäni.
Ne ovat Jai Kudo-merkkiset, mustat (heijastavat valon mukaa punaista), ja niissä on aika paksut pokat.

Itsekkin pidän laseja käyttävistä tytöistä/naisista, ja kuten monet muutkin, vahvat pokat klikkaavat makuuni. :)

http://www.giarre.com/images/KUDO/small/na1612.jpg (kuva laseistani)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


prilli kirjoitti:

silmälaseja käyttävistä naisista? Toisille sopii kuin saparo sialle, toisille voisi piilolasit olla sopivampi vaihtoehto. Vahvat pokat tekee itseeni vaikutuksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu