Törmäsinpä taas kerran todella ilkeään ihmiseen. En tiedä, osuvatko kaikenmoiset hullut vain mun kohdalle, vai onko niitä vain paljon nykyään? Onneksi on koira, se jaksaa halata ja lohduttaa, kun itkettää. Mitenhän tästäkin sopasta ilman sitä selviäisi. Jos nyt selviää muutenkaan. :-(
Itkettää
Minä vaan
2246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tiedä en koko tarinaasi mutta hyvin surullinen vissiinkin on, kun itkettää sinua. se on hieno juttu kyllä että on se rakas/ rakkaat haukut kenelle voi pahaa mieltä purkaa halaillen ja juttelemalla. ne on kyllä sellasia rakkaita ystäviä. voimia sinulle:)
ei kannata välittää. purkavat pahaa oloaan toisiin ihmisiin. itse mielessäni säälin heitä. ilkeitä, pikkumaisia, suvaitsemattomia, pikkusieluisia ihmisiä. kyllähän se joskus satuttaa mutta ole suvaitsevainen itse. minä en ilkeän ihmisen "pahaa oloa" viitsi lisätä olemalla ilkeä takaisin. enhän siitä mitään saa /hyödy. parempi vaan unohtaa.