Katsoiko joku Kesäillan valssia? Vuonna - 40 syntynyt Reijo Taipale lauloi upeasti!!!! Hän on Suomen paras laulaja. Vuonna- 49 syntynyt Tapani Kansa, jota jotkut ovar täällä ylistäneet, on huonompi laulaja kuin Reiska. Reiskalta löytyy sävyjä, tekstin hienosävyistä tulkintaa enemmän kuin keneltäkään muulta. Eletty elämä kuuluu. Ooppera on menettänyt hienon laulajan Reiskassa.
Reijo Taipale, upeaa!!!!!!!!!!!!!!!!
Automa
3285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllähän Reiska komeesti siinä lauloi ( ei mielestäni kylläkään ihan oopperatasoinen laulaja). Tangojen tulkitsajana hän ehdoton ykkönen, mutta mielestäni T.Kansalla on kyllä kuitenkin vielä enemmän äänivaroja monipuolisempiinkin lauluihin .
Reijo Taipale on hyvä-ääninen laulaja, mutta sillä on usein paha tapa turvautua ennen keikkaa rohkaisuryyppyyn/ryyppyihin.
Tuossa ohjelmassa Taipale oli kylläkin varmasti ihan selvinpäin. Humalassa esiintyminenhän ei ole kovin ammattimaista , eikä tulisi oopperalaulajan kohdalla kysymykseenkään.
on ehdottomasti paras.Kuunnelkaapa vaikka your tubelta biisi Ihan kuin nuo toiset.Ilmoitelkaa jos joku pistää paremmaksi!