Eli tällaista ongelmaa ratkottavaksi:
-01 Clio RN:n ilmastointi on lakannut toimimasta. Kylmäainetta pitäisi olla, lisätty viime syksynä. Nyt ei kompura lähde päälle. Sulakkeet ovat kunnossa ja merkkivalo syttyy kojelaudassa. Olisko rele rikki? Ja mikä niistä releistä on ilmastoinnin?
Samoin etusumarit ovat pimeät, ei tule virtaa alas asti. Liekö yhteys näillä vioilla?
Ranskalaisuus ja toimivat sähköt ei vaan mahdu samaan lauseeseen...
Ilmastointi toimi ei
Vive la France, not
2
2051
Vastaukset 2
- Tittatar
Sama vika, olisikohan kellään ideoita miten korjata?
- R
Otappa se vasen sumuvalo irti ja seuraa kaapelointia muutama sentti, niin siinä on johtoliitin. Irroita se ja laita siihen jotain kontaktisprayta ja nitkuta sitä edetakaisin, niin valot alkaa todennäköisesti toimimaan. Tee sama tyytin liittimelle, joka on siinä vieressä. Ne liittimet hapettuu siellä puskurin takana. Helppo homma, jos omistaa torx-meisseleitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5981475Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44817Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl472698Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll8590- 37551
- 41547
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29518Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37490- 29458
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE152448