kissan mallas

daiga

olisko kellään kokemusta kissan maltaasta? onko siitä mitään apua..?

7

1941

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jenxi

      se meillä on auttanut. Ainakin mitä karvapallojen oksenteluun tulee. Maistuukin jopa nirsoimmalle kissallemme siinä määrin, että syö itse annoksensa suoraan tuubin suusta.

      Kannattaa kokeilla vaikka onhan se tosin melko arvokasta. Sitä kannattaa antaa kuuriluontoisesti. Kysäse apteekista lisää :)

      • aloittaja

        ostin sitä juuri eläinkaupasta ja olen sitä nyt antanut, kuinka pitkän kuurin sitä nyt antaisi sitten? olen nyt muutaman päivän jo antanut ja ajattelinkin että aika kalliiksi tulee jos joka päivä jatkuvasti annan sitä..


      • Jenxi
        aloittaja kirjoitti:

        ostin sitä juuri eläinkaupasta ja olen sitä nyt antanut, kuinka pitkän kuurin sitä nyt antaisi sitten? olen nyt muutaman päivän jo antanut ja ajattelinkin että aika kalliiksi tulee jos joka päivä jatkuvasti annan sitä..

        vaikka tuubi kerrallaan-kuuri :) Niin minäkin yleensä annan.


      • aloittaja
        Jenxi kirjoitti:

        vaikka tuubi kerrallaan-kuuri :) Niin minäkin yleensä annan.

        kuinka usein kuuri kannattaisi uusia..?


      • sarang
        aloittaja kirjoitti:

        kuinka usein kuuri kannattaisi uusia..?

        Minä olen antanut kuurin karvanlähtöaikaan, jolloin niitä karvapalloja syntyy eniten.


    • Anonyymi

      Ostin juuri ensimmäistä kertaa. Pettymyksekseni siinä oli parafiinia. Kissa ei halunnut edes maistaa, vaikka tuo toinen kissa oli nuollut, jo putkilon suusta heti. En siis tiedä miten toimii. Houkuttaakseni panin namupalan ja sitten sain sen ottamaan vähän lusikasta jossa oli mukana namupala. Ei kuitenkaan innostunut mallaksesta. Mutta en tiedä onko tämä hyvä tapa. Kissan olin vienyt lääkärille, kun sillä oli minulle outoa yskän tai aivastuksen tapaisia vaivoja ja yksi karvaoksennus.

      • Anonyymi

        Nämä oireet viittaisi astmaan jos on oksentelua ja yskän tapaista. Omalla kissallani todettiin nuilla oireilla ja kuvattiin sitten röntgenissä jossa näkyi ahtaus keuhkoissa. Lisäksi sydänviassa on tuollaiset oireet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      87
      4395
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      214
      3493
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      3086
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2839
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      387
      2559
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      204
      2392
    7. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      43
      1791
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1635
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1438
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1432
    Aihe