olisko kellään kokemusta kissan maltaasta? onko siitä mitään apua..?
kissan mallas
daiga
72582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
se meillä on auttanut. Ainakin mitä karvapallojen oksenteluun tulee. Maistuukin jopa nirsoimmalle kissallemme siinä määrin, että syö itse annoksensa suoraan tuubin suusta.
Kannattaa kokeilla vaikka onhan se tosin melko arvokasta. Sitä kannattaa antaa kuuriluontoisesti. Kysäse apteekista lisää :)
ostin sitä juuri eläinkaupasta ja olen sitä nyt antanut, kuinka pitkän kuurin sitä nyt antaisi sitten? olen nyt muutaman päivän jo antanut ja ajattelinkin että aika kalliiksi tulee jos joka päivä jatkuvasti annan sitä..
vaikka tuubi kerrallaan-kuuri :) Niin minäkin yleensä annan.
kuinka usein kuuri kannattaisi uusia..?
Minä olen antanut kuurin karvanlähtöaikaan, jolloin niitä karvapalloja syntyy eniten.
Ostin juuri ensimmäistä kertaa. Pettymyksekseni siinä oli parafiinia. Kissa ei halunnut edes maistaa, vaikka tuo toinen kissa oli nuollut, jo putkilon suusta heti. En siis tiedä miten toimii. Houkuttaakseni panin namupalan ja sitten sain sen ottamaan vähän lusikasta jossa oli mukana namupala. Ei kuitenkaan innostunut mallaksesta. Mutta en tiedä onko tämä hyvä tapa. Kissan olin vienyt lääkärille, kun sillä oli minulle outoa yskän tai aivastuksen tapaisia vaivoja ja yksi karvaoksennus.
Nämä oireet viittaisi astmaan jos on oksentelua ja yskän tapaista. Omalla kissallani todettiin nuilla oireilla ja kuvattiin sitten röntgenissä jossa näkyi ahtaus keuhkoissa. Lisäksi sydänviassa on tuollaiset oireet.