Tositarina Islannista ja itse nähty ja kuultu. Islannin etelärannikolla on laajoja tasankoja jotka paikoin huimina jyrkänteinä rajautuvat sisämaan ylänköihin. Ajoimme ohi valtavasta jyrkänteestä. Jyrkänteen alaosa oli jyrkkää soramuodostelmaa ja huipulla valtava kiinteä kallio. Oli helppo nähdä että huippu rapaantui hiljalleen ja alas valuva aines muodosti tuon sorarinteen. Ajoittain huipulta oli irronnut kerrostalon kokoisia järkäleitä, vyörynyt alas sorarinnettä aina tasangolle asti ja lopulta pysähtynyt. Tasanko oli täynnä näitä järkäleitä. Ja kivien välissä, rinteen juurella pieni mökki!! Oppaamme sanoi että se on Islantilainen versio Venäläisestä ruletista. Tai sitten joku on rakentanut sen anopilleen lahjaksi!!
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45707
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48600- 76576
- 46569
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183514- 41512