vinkkejä

sekä koira pelkoon!
Meillä kohta kaksivuotias saku, joka haukkuu muita koiria todella paljon. Kammoaa muutenkin ihmisiä ja vaikuttaa aika aggressiiviselta.
Koira meillä hoidossa viikon verran. Myös meillä saku, mutta ei tuollaista ongelmaa ollut, joten vinkit tervetulleita!
2234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin näitähän on Suomi täynnä sekopäisiä saksanpaimenkoiria!!! Ei muuta kun nappi otsaan ennekuin repii jonkun lapsen pään!!! (sisäsiittoiset)!!!

Äänestä

tärkeintä lienee selviytyä. Pidä koira kiinni, älä päästä ihmisiä tai eläimiä lähelle.
Kasvatuspuoli kannattaa jättää omistajalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haukkumiseen kirjoitti:

sekä koira pelkoon!
Meillä kohta kaksivuotias saku, joka haukkuu muita koiria todella paljon. Kammoaa muutenkin ihmisiä ja vaikuttaa aika aggressiiviselta.
Koira meillä hoidossa viikon verran. Myös meillä saku, mutta ei tuollaista ongelmaa ollut, joten vinkit tervetulleita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu