Oon yrittäny jo pari päivää asentaa xbox 360:en mun Philips 32pf3320:een, niin että tv:eestä tulis HD kuvaa , enkä oo oikee onnistunu siinä ku tv:eestä puuttuu johtojen paikkoja, esim. siinä ei oo paikkoja RGB(red,green,blue) johdoille, onko olemas muita mahdollisuuksia saada liitettyä ne yhteen? ois tosi kiva jos joku vois auttaa mua täs ongelmas :)
HDTV ja xbox 360
Pulassa
113141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Menit sitten ostamaan tollaisen telkkarin ja viel mietit miten liität Xbox 360 siihen... Liitä ihan vaan scartilla, muulla et sitä siihen saa. Mitä voit kuvitella saavasi jos ostat philipsin huonoimman telkkarin. Ei siinä ole komponetti liitäntää, minkä Xbox vaatisi.
Eikö tota sitte pysty mitenkää yhdistään niin et näkyy pelit HD:na?
Usko nyt et sillä sun tv:llä et sitä HD:na saa näkymään.
Ei siinä sinun televisiossa ole VGA liitäntää eikä myöskään komponentti liitäntää, joten et saa Xbox 360 mitenkään HD kuvaa pihalle, liitä se vaan hyvällä scart kaapelilla.
kyllä sinä HD kuvaa saat
DVI-VGA adapterilla voit kytkeä Xboxin TV:n DVI-I liitäntään.
Kattelin TV ominaisuudet
siellä oli tarvikkeiden kohdalla maininta
DVI-I-YPbPr-kaapelista
Katoppa löytyykö tuollaista. Pitäisi olla toisessa päässä DVI ja toisessa komponentti
mulla tosiaan on sellainen johto jossa on toisessa päässä DVI ja toisessa komponentti. Mutta eli kun laitan sen DVI-pään TV:seen niin minne sitten laitan ne komponenttijohdot?
RGB signaalia siirretään ihan SCARTin kautta, ne kolme erillistä kaapelia (merkitty punaisella, vihreällä ja sinisellä) ei kuitenkaan RGB signaalia käytä, vaan YCbCr tai YPbPr, kyseessä siis komponenttivideo.
mulla on sellainen johto jossa on toisessa päässä DVI ja toisessa komponentti. Mutta eli kun laitan sen DVI-pään TV:seen niin minne sitten laitan ne komponenttijohdot?
koska mulla ei oo tv:ssä RPG paikkoja.
www.philips.fi ja sieltä tuki ja hae 32PF3320/10 manuaali, jos et sellaista saanut laitteen mukana. Sivulla 13 on ohjeet suomeksi oikein kuvan kanssa.