sierran valot

Mulla OLI autossa automaattisesti syttyvät valot. joku kerta ne alko pätkimää ja si taas toimi normaalisti. seuraavana päivänä ne ei si toiminu lainkaa muutenko vivusta laittamalla. Tiätäiskö joku missä on vika. kiitän etukätee :)
5507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vaikuttaa rele häiriöltä?

Äänestä

Konehuoneen puolella siinä jarrutehostimen yläpuolella muistaakseni keltainen johto ja siinä oleva liitos hapettunut eli putsaa niin alkaa toimimaan

Äänestä
  • huomasin että ne toimii välillä ja välillä taas ei.

    Äänestä

  • sehä toimii.kiitos rakentelija. ite en olis hoksannu ko oon vähä käsi noitten sähköhommien kans :D. vaihdoin koko liittimen ko oli nii heikos hapes et pelkkä kosketus riitti rikkomaan sen :D

    Äänestä

Syy, jos rupeaa pätkiä, saattaa olla valomuistireleessä hämminkiä. Vaihda tilalle vastaava ns. autorele. Ota huomioon, että niissä on kahta sorttia kantakytkentää. Biltemassa myydään kumpaakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


forttikuski kirjoitti:

Mulla OLI autossa automaattisesti syttyvät valot. joku kerta ne alko pätkimää ja si taas toimi normaalisti. seuraavana päivänä ne ei si toiminu lainkaa muutenko vivusta laittamalla. Tiätäiskö joku missä on vika. kiitän etukätee :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu