Innolla jo odottelen kesän ekaa festaria:) Olisipas mukava törmätä siellä kivoihin lepakkotyttösiin. Löytyykö täältä lähtijöitä?
Provinssirock
13
1677
Vastaukset
- joo joo
mä ainakin lasken jo tunteja..! :)
- oho vaan
Mä ainakin oon menossa :)
- myös minä
Minäkin lähden sinne. Kyrpä kivikovana
Tietäewn että saan sieltä monia ihania teini pilluja.
Siellä ollaan!
Viime vuotinen provinssi oli...sanoko mistä...no en sano!
Vettä satoi ja tekniikka pätki...
Tyypillinen kesä,eikä ollut edes juhannus...
Eli elokuussa Ankkarockkiin!Jep,tuuksä?
ps.Ens viikolla lähden Mikkeliiin,joku festari sielläkin(?)
Mutta en aio nukkua teltassa(jos aion ni sataa vettä kuitenkin koko viikonlopun...)- kangoo
Mikäs festari mikkelissä on? Oon taas vissiin kulkenu silmät kiini ja korvat lukossa. Jos se on joku hyvä niin mäki meen!
- påååååå
viime vuonna Provinssis vettä? Eikös sillon ollu aivan mahtavat ilmat koko viikonlopun? Toissa vuonna tais sataa... Niin ja minä myös olen menossa.
- tiedän
Viime vuonna oli aivan loistava ilma provinssissa ja koko neljä päivän aikana satoi vain noin tunnin ajan eikä silloinkaan rankasti. En tiedä missä olet provissiasi viettänyt,mutta Seinäjoella kaikki toimi loistavasti. Aivan parasta:)
Piti lukeman:
Viime vuotinen Ankkis oli...(provinssi mielessä ja tuli äkkilähtö,jäi esileikit(katselut väliin ni pompsahti virheellisesti tuohon...)Oon ollu provinssissakin juu kosteella kelillä,mutta tosiaan en viime vuonna,muistaakseni..:)
Ankkis teki lähtemättömän vaikutuksen vesisateella ja tassutkin oli mudassa nilkkoja myöten...Päivällä tosin kuivempaa ja arskakin paistoi,mutta ne yöt...Ja oikeesti tykkään festari elämästä:)
Joo meinaan kahlata läpi niin monet festarit,kun vaan kukkaro ja tekniikka antaa myöten.Musta semmoset pienemmätkin festarit on kivoja,vaikkei mitään huippu bändejä oliskaan.Fiilis on vaan niin rento ja jengi ystävällistä...
Ps.Ompas nyt ihanan kuumat yöt,nukkuminenkin on liian hikistä puuhaa;)
- kangoo
Mun syrämeni itkee verta.. Tänä vuonna katkee provinssiputki kun on pakkojen pakko olla töissä.
Mutta Ilosaarirokkiin sen sijaan on lippu hankittu:) Hiulihei!! - Fiilareissa
Jeeh Seinäjoki kutsuu :9 eikä säällä väliä kunhan ei pakasta!
.Kuuntelemisiin.Pokoilemisiin.Siis. - kornnokorn
jep, lähdössä vaikka korn peruikin tulonsa.
Sahalammen kuumin asuntoauto!! - _-_-_-_
Provinssiin lähtee tää ainaki! :)
- ollaan
enkä malta odottaa! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911117
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa113910- 125886
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten279679- 76658
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74621Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64572Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54556Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38520- 72483