Mondeo -98 1.8 meinaa tukehtua

Liikkelle lähtiessä ei vastaa kaasuun kunnolla kuin vasta 2000 kiekan jälkeen. Mitä vikavaihtoehtoja voisi olla?
2701
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tosi hyvä konsti jota käyttävät huollossa ja itse käytän on jarru gleaner käynnistää auto ja suihkii imusarjan tienoille ei putsariin jos kiekat/ääni koneessa muuttuu on se kyseessä tietysti on poikkeuksia jossa ei puhdistus spray auta tai sytkän alipaine kalvo jos on autossa, jokin letku irti? kosteutta ajanut lätäköstä, sen voi sulkea suihkimalla lps;sää sähköosiin tai tulpat putsari tosi kakkanen ennakko pielessä kts ajotukset jos ei enää muuta keksi tai alkaa olla remmin vaihto iässä siis jako hypännyt, pako putki tukossa näitäkin on tullut eteen
tossa omia kokemuksia 6 fordin jälkeen

Äänestä

Itselläni on 96 1.8. Tulpanjohdot pitää vaihtaa n 60.000 km:n välein, niin nykiminen loppuu..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pienillä kierroksilla kirjoitti:

Liikkelle lähtiessä ei vastaa kaasuun kunnolla kuin vasta 2000 kiekan jälkeen. Mitä vikavaihtoehtoja voisi olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu