Kaksi Klonkkua?

^^Hobitinkuvatus^

Oottekos muuten nähny kuvia Frodosta alias Elijah Woodista, ku se oli meikattu sen näköseksi, jos Sormus oli jääny sille ja ottanu vallan kantajastaan eli pikkuisesta Hobitista?Se kuva oli jotenki karmea ja toisaalta taas surullinen.Siinä oli tosi paljo samaa näköä ku Klonkussa(tietenki koska hobitteja molemmat) ja sit siinä oli samaa ku Frodossa.Kamalasti kärsivän näkönen...
En muista osotetta, ku löysin sattumalta Googlesta, mut ajattelin kysyä muiden kuvan nähneen mielipiteitä.Mitä jos Sormus olisi jääny Frodolle, niin olisko sitä ajan myötä ollut sit kaks Klonkkua, jotka olis tapellu Sormuksesta?

15

2300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • klonkkua

      koska sauron ois kiirehinyt ottamaan omansa pois jos Frodo oli pitäny sormuken. Klonkkuahan sormus riudutti 500 vuotta koska sen herra harhaili muodottomana varjona pitkin erämaita ennen kuin sai taas uuden muodon kyhätyksi.

      • ja..

        .. klonkku ei ollut hobitti!!!! vaan joskin saman tapainen.


      • Dr.Ban
        ja.. kirjoitti:

        .. klonkku ei ollut hobitti!!!! vaan joskin saman tapainen.

        Luultavasti sukua Väkeville.


      • kirja
        Dr.Ban kirjoitti:

        Luultavasti sukua Väkeville.

        siellä se totuus piiree! Itse lukenut TSH-trilogian ja Hobitin jo ala-asteella noin 15 v. sitten! Lukekaa, niin ymmärrätte. Ja Harmaat Satamat ovat muuten yhtä kuin kuolema, "lautturi" vene tulee viemään elävät kalman kalmistoon.

        Toivottavasti ymmärsitte.


      • luettu?
        kirja kirjoitti:

        siellä se totuus piiree! Itse lukenut TSH-trilogian ja Hobitin jo ala-asteella noin 15 v. sitten! Lukekaa, niin ymmärrätte. Ja Harmaat Satamat ovat muuten yhtä kuin kuolema, "lautturi" vene tulee viemään elävät kalman kalmistoon.

        Toivottavasti ymmärsitte.

        ---- Ja Harmaat Satamat ovat muuten yhtä kuin kuolema, lautturivene tulee viemään elävät kalman kalmistoon.

        Laivat vievät elävät Valinoriin eli kuolemattomille maille. Elämä jatkuu siellä Ardan päättymiseen saakka.

        On olemassa myös Mandosin salit eli paikka, missä kuolleet odottavat Ardan päättymistä. Silmasta voi lukea lisää. Harmaista satamista ei kuitenkaan lähdetä sinne, Mandosin luo mennään kuolemalla.


    • Iluvatar

      Sait minut kiinnostumaan aiheesta. Tietääkö siis kukaan niitä sivuja. Olis kiva nähä minkä näkönen se frodo ois ollu. :)

      Joo siis klonkku oli joku hobitti suku nyt ei vaan satu mieleen.

    • ^^Hobitinkuvatus^
      • Narbeleth-

        näytellyt sitten Klonkkuna siinä Klonkun osaa?
        Ei oikein oo mahollista. Ehkä ne on vain huvikseen meikattu. :P


      • ^^Hobitinkuvatus^
        Narbeleth- kirjoitti:

        näytellyt sitten Klonkkuna siinä Klonkun osaa?
        Ei oikein oo mahollista. Ehkä ne on vain huvikseen meikattu. :P

        se oli vaan kokeilu...Koska oikeaa Klonkkuahan näytteli Andy Serkis...Vaikka kyllähän kaikki TSH-fanit sen jo tietääkin!

        Mitähän hemmetin järkeä tälläkin viestillä on...?:/


      • Vaslak
        ^^Hobitinkuvatus^ kirjoitti:

        se oli vaan kokeilu...Koska oikeaa Klonkkuahan näytteli Andy Serkis...Vaikka kyllähän kaikki TSH-fanit sen jo tietääkin!

        Mitähän hemmetin järkeä tälläkin viestillä on...?:/

        "Vaikka kyllähän kaikki TSH-fanit sen jo tietääkin!"

        Öö, miten niin tietää? "Kunnon TSHfani" ei katso elokuvia. Kirjat on ainoita oikeita:)


      • MMM

        ... näytettiin riutuneeksi maskeerattu Frodo. Kohtaus jätettiin pois elokuvasta, mutta ideana oli näyttää Faramirille, miten sormus voisi riuduttaa kantajansa hulluuden partaalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      64
      4646
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      164
      3562
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      65
      2995
    4. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      162
      2989
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2724
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1933
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1831
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1656
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1640
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      42
      1352
    Aihe