abaut blank

elikkäs ie:n kotisivuksi on tullut abaut blank,kone on muutenkin ihan sekasin ja hyvä että sitä voi enää käyttää...olen laittanut blockin hitjack osioon,mutta blockeissa ei näy mitään...elikkäs ilmeisesti tässä koneessa on nyt joku kaappari,mites
sen saa helvettiin kun ei avasti löydä mitään...se mikälie hyvä viruksenpoistaja olikaan ei toimi tässä,kun on millenium.
5532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Virus alertteja ja tuleeko pop-uppeja? Jos niin niin ainoa miten saat sen pois on koneen formatointi. Tämä on nyt jokin uusi/uudelleen valloilleen päässyt adware/virus joka ei lähde sitten millään pois.

Äänestä
  • Mieti nyt pari kertaa ennen kuin jaat ohjeita.

    Äänestä

  • välillä saattaa vikkua se avastin palkki,mutta harvoin ja pop-uppejakin on alkanut tulemaan,vaikka pitäisi olla popup esto,jonkun adwaren viruksen sain poistettua ja jonkun muunkin,mutta ei siltikään kone ole kunnossa.tosin toimii nyt paremmin.silti saattaa aina välillä jumittua

    Äänestä

  • aargh kirjoitti:

    välillä saattaa vikkua se avastin palkki,mutta harvoin ja pop-uppejakin on alkanut tulemaan,vaikka pitäisi olla popup esto,jonkun adwaren viruksen sain poistettua ja jonkun muunkin,mutta ei siltikään kone ole kunnossa.tosin toimii nyt paremmin.silti saattaa aina välillä jumittua

    Käväise tuolla:
    http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/316714

    Lähetä logi joko Afterdawniin tai tänne:

    http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&con ference=4500000000000628&subcat=758    

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


arghh kirjoitti:

elikkäs ie:n kotisivuksi on tullut abaut blank,kone on muutenkin ihan sekasin ja hyvä että sitä voi enää käyttää...olen laittanut blockin hitjack osioon,mutta blockeissa ei näy mitään...elikkäs ilmeisesti tässä koneessa on nyt joku kaappari,mites
sen saa helvettiin kun ei avasti löydä mitään...se mikälie hyvä viruksenpoistaja olikaan ei toimi tässä,kun on millenium.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu