Kaikkiko ryyppyjuhlia?

Niin noita kokkareita muutaman kerran käyneenä alkaa ihmetyttää, onko niiden tarkoitus tosiaan se, että pari vuorokautta vedetään viinaa ja örvelletään liki tiedottomassa tilassa...? Sitten tuhannen tärinöissä sunnuntaina tien päälle, kun tarkkaavaisuus ja valppaus on lähes olematonta. Kertokaa mulle pliis niitten idea?
134360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No siinäpä se suurinpiirtein.

Äänestä

Taitaapa olla niin että toiset ottaa enemmän ja toiset vähemmän. Jotkut ei ota ollenkaan, mutta ilmeisesti et ole sitten ollenkaan huomannut tuota porukkaa noissa kokoontumisajoissa? Toisaalta ottaahan aika moni muutenkin viikonloppuisin ilman mitään kokoontumisajoja, joten jokainenhan taaplaa tyylillään.
Sitäpaitsi eikös se kuitenkin ole mukavampaa ottaa mukavassa seurassa se kuin tuolla jossain "normaali" baarissa jossa on vieläkin sekalaisempi seurakunta?
No olen joskus ollut selvinkinpäin kokoontumisajoissa ja mukavempi siellä on olla selvinpäin se kuin että vaikkapa jossain tavallisessa baarissa, mutta johtuu varmaankin siitä, että porukka on samanhenkistä.

Äänestä

Eihän sitä nyt missään tärinöissä pois lähdetä.En tiedä sun omista kokemuksista,mut mä ainakin oon ajokunnossa kun pois lähdetään.Gospel Riders Taitaa olla sulle se sopivampi vaihtoehto.

Äänestä

tulkaapas pikkurouvat kahtoo miten teidän miehet ottaa vierasta.

Äänestä

usein kokkareissa selvänä olleena voin kertoa että ne ei ole ainoastaan ärveltävien motoristien bileitä..vaan ideana on että mennään tapaamaan saman harrastuksen omaavia ihmisiä.. keskustelemaan heidän kanssaan..sekä myös pitämään hauskaa.. vaikka monet ovat tästä erimieltä.kuten ehkä sä olet. ja kuten olet huomannut on usein jepet hyvin lähellä kokkari tapahtumaa puhalluttamassa motoristeja. joten se siitä sunnuntain tärinästä.
toki on ihmisiä jotka vetävät lärvit heti alussa ja örveltävät koko ajan..kuten sanoin on motoristeja monenlaisia..

Äänestä
  • jää kotia!

    Äänestä

  • arizona6 kirjoitti:

    jää kotia!

    kiitos vai täydellinen..on sulla kans mielipide..heko heko. tietäisit vaan..mut kait mä nyt saan mielipiteeni tänne kirjoittaa..ei kait se oo sulta pois.

    Äänestä

moottoripyörät ja ryyppääminen kuuluu täysin yhteen.jos et kestä viinaa mene bingoon.saat kahvipaketin.

Äänestä
  • Antaa rennon cruisailufiiliksen.

    -BMW F650ST-

    Äänestä

  • Kukin tavallaan. Mutta minua ainakin ärsyttää jokainen läskimahainen ja -perseinen oli sitten kyseessä nais- tai miesbikeri. Ja tällaisten ihmisten pääharrastus on aina (riippumatta mitä harrastaa) tuo yletön kaljan ja viinan läträäminen.

    En sylje kuppiin mutta minä ainakin nautin ylettömästi pyörällä ajamisesta ja yleensäkin järjellisistä extremejutuista. Nämä hommat kun täytyy hoitaa pää selkona eikä krapulassa. Elämä itsessään on parasta huumetta .. siis silloin kun adrenaali kohisee vereen!!

    Äänestä

Hyvä että joku muukin uskaltaa ääneen vastustaa tota jatkuvaa ryyppäämistä..ihmetyttää muakin..eikä motoristit oo ainoita..mä vaan luulin motoristejä suvaisevaisiks, mut kommentit alkoholin puolesta osoitti,että vastustajia ei mahdu leiriin

Äänestä
  • Hyvin voit olla ottamatta. Kuka sun suuhus viinaa kaataa? Kuhan ny annat muiden ryypätä. Se on sitä, suvaitsevaisuutta...

    Äänestä

  • prätkäkundi kirjoitti:

    Hyvin voit olla ottamatta. Kuka sun suuhus viinaa kaataa? Kuhan ny annat muiden ryypätä. Se on sitä, suvaitsevaisuutta...

    Sehän on sillai, et jokainen valitsee sellaisen paikan, ajan ja seuran, jonka haluaa...
    Ei pidä lähteä huonossa seurassa kokoontumisajoon.
    Meillä ainakin kerhon porukassa on monenlaista henkeä...ne jotka tykkää ryypätä, ryyppää.
    Ne jotka tykkää ottaa rauhallisesti, ottaa rauhallisesti.
    Kyllä siellä jokainen saa olla oma itsensä ja siinä seurassa kuin haluaa...
    Kannattaako aina valittaa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ei jaksa kirjoitti:

Niin noita kokkareita muutaman kerran käyneenä alkaa ihmetyttää, onko niiden tarkoitus tosiaan se, että pari vuorokautta vedetään viinaa ja örvelletään liki tiedottomassa tilassa...? Sitten tuhannen tärinöissä sunnuntaina tien päälle, kun tarkkaavaisuus ja valppaus on lähes olematonta. Kertokaa mulle pliis niitten idea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu