colt commando

Kannattaako ostaa Maruin m733 Commando???
Eihän se ole yhtä heikko kun m16a1 tai a2
4264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaverilta tuo löytyy, n 1v vanha ase. Uutena ase vaikutti jämäkltä mutta kun aseelle kertyi ikää niin piippu rupesi heilumaan enemmän kuin laki sallii ja taas kerran se niin vittumainen nitinä ja natina alkoi. Toki kaikki piipunheilunta yms muu natina voidaan poistaa kunhan aina välillä kiristelee ruuveja ja osia.

Äänestä
  • nii olisko ca m15 a4 parempi siinähä on m100 vakiona

    Äänestä

  • Battery-94 kirjoitti:

    nii olisko ca m15 a4 parempi siinähä on m100 vakiona

    Onhan se huomattavasti parempi kuin M733, mutta Classic Armylla tuppaa tuo laadunvalvonta kusemaan että jos huono tuuri käy niin saa sellaisen aseen missä on kaikki mahdolliset ongelmat

    Äänestä

voit ostaa tuonkin koska ihan hyvä vaihtoehto , mutta mun mielest parempi ois m4a1 carbine(marui)...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Battery-94 kirjoitti:

Kannattaako ostaa Maruin m733 Commando???
Eihän se ole yhtä heikko kun m16a1 tai a2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu