Firefox 1.5.0.4 ja Adblock Plussan päivitys

Itsellä oli myös alkuun tään uuden Firefoxin
kanssa ongelmia. Loppuivat kuitenkin samaan
aikaan Adblock Plussan päivittämisen kanssa
(uusin versio 0.7.0.2)
Sattumaako vain..?!
Kannattaa kuitenkin muistaa, että Adblock
on aiheuttanut ennenkin hämminkiä ketulle!
1299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei luultavasti ollut sattumaa. Olen kuullut monien muidenkin vähän valittelevan Adblockin toimimattomuutta. Luultavasti päivitys korjasi tilanteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apeli kirjoitti:

Itsellä oli myös alkuun tään uuden Firefoxin
kanssa ongelmia. Loppuivat kuitenkin samaan
aikaan Adblock Plussan päivittämisen kanssa
(uusin versio 0.7.0.2)
Sattumaako vain..?!
Kannattaa kuitenkin muistaa, että Adblock
on aiheuttanut ennenkin hämminkiä ketulle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu