Tietääkö joku, miksi jollekin ei myönnettäisi passia!!?? Syitä??
Miksi passia ei myönnetä??
11
3927
Vastaukset
- Vallu
Jos vaikka on määrätty matkustuskieltoon.
- kansalaisuus?
Jos on epäselvyys ko. henkilön kansalaisuudesta. Kenties hänellä on toisen maan passi.
- minulla on
että on 2 passia, minullakin on 2 passia ja voimassa molemmat.
- siis
minulla on kirjoitti:
että on 2 passia, minullakin on 2 passia ja voimassa molemmat.
2 eri maan passi ja ei ole mitään estettä etteikö voisi olla.
- sariiii
siis kirjoitti:
2 eri maan passi ja ei ole mitään estettä etteikö voisi olla.
ei hyväksy kaksoiskansalaisuutta ja silloin on ihan turha hakea sen maan passia, jos ei siis halua luopua toisesta kansalaisuudestaan.
- kekkosurkki
- armeija edessä
- matkustuskielto
- ehdonalainen päällä
- toisen maan kansalainen
- henkilöllisyydestä ei varmuutta
- jne- .......
haku päällä...Epäily rikoksesta tai muu vastaava selvittämätön asia viranomaisen taholta...
- Anonyymi
Ehdonalaisuus ei vaikuta millään lailla.
- Passiton
Mulla valtiolle korvauksia useita tuhansia enkä saanu passia.Kyllä vähän vituttaa.Onks mua huijattu viranomaisten taholta?
- anomustulibumerangina
Jos kuulemma omaa rasistisia tai äärimielisiä mielipiteitä ja on niitä jakanut julkisesti, niin passin saanti on nykyään vähän niin ja näin. Pitää kai vaan pysyä kotimaassa, jos ei osaa olla ihmisiksi.
- Anonyymi
Itse en aikoinaan saanut passia ja minut vietiin passitoimiston johtajan puheille syy olin ollut mielenterveyden hoidossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1893149- 552619
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk142380- 2422344
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I102322Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572066Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841810Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva381786Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve591761Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161749