Paskin selostaja ikinä, ei taida tietää jalkapallosta paljon. Kuka se oli?
KUKA SELOSTI ITALIA OTTELUN?
wnbb
7414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikös se ollu se Hannu-Pekka Hänninen.
???
Teki niin paljon selostaja-virheitä, ja selostus tapa erittäin tylsä. Eikä selvästikkään tiedä ainakaan paljon Italian fudiksesta.
Paskoille joukkueille paska selostaja. Sääli Ghanaa kun joutuivat Hoopin selostusraiskausten kohteeksi, pastatukille moinen vittuilu on aivan oikein. Hoopi saunan taakse Flopin kanssa ja nappi niskaan! Ja missä vitussa on Mertsi? Haloo YLE!
Mertaranta ja jalkapallo eivät ole niin sopivat yhdessä kuin mertaranta ja jääkiekko. Mielestäni jalkapalloselostukseen ei ensinnäkään sovi (=jalkapalloselostajan on oltava vähän enemmän ns. "konservatiivi") kieli poskella tyyli mikä taas on omiaan juuri jääkiekkoselostamiseen.
Vaikka Bubikin on selostajana aina vähän jäljessä on hän nykyään mielestäni ihan ok. H-P Hänninen on mielestäni ollut aina hyvä nimen omaan jalkapalloselostajana. Tosin en katsonut tuota eilisen peliä, joten en voi tietää menikö siinä Hoopilla vaan joku juttu vähän penkin alle..
Totta, tuo H-P Hännisen selostus oli aivan kamalaa. Jo asiavirheitä tuli järkyttävä määrä. Mutta muutenkin jo pelkkä "tieto" Italian pelitavasta määritti selostuksen. Italia tuntui puolustavan Hoopon mielestä koko ajan mutta kyllä tilastotkin ja erityisesti tv-kuva kertoi aivan muuta. Ei voi muuta kuin ihmetellä.
Joskus tule Hoopin selostuksesta mielikuva, että jätkä selostaa jotain muuta peliä kuin mitä yle lähettää. Tai sitten hän ei kerta kaikkiaan ehdi seurata peliä kun pläräilee omia tilastojaan, joita sitten piisaa joka lähtöön. Kaikki on Hoopin päässä tilastoitu jonkinlaiseen kaavakkeeseen.