hp 327

onko kellään kokemusta tästä kamerasta?Pattereita ainakin kuluttaa ihan julmetusti.No 200 kuvaa voi saada yksillä paristoilla.
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hanki tehokkaat AA-koon sormiakut ja laturi. Näitä on esim. Anttilassa ja Biltemassa. Bilteman akut (ja laturit) ovat hintaansa nähden yllättävän laadukkaat. Huomaa akkuja valitessasi ottaa vähintään 2500mAH kapasiteetilla (ja vähintään 2 paria mutta lomareissulla 3 paria on aivan OK), 2700 mAh on vielä parempi mutta hinnanero ei välttämättä vastaa tehoeroa ellet hanki näitä ammattikäyttöön. Pienemmissä akuissa ei vain kapasiteetti riitä. HP:llä saat päivänvalossa ja ulkona enemmän kuvia kun otat valikosta salaman pois päältä niin ettei sen lataaminen kuluta akkua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lörssön kirjoitti:

onko kellään kokemusta tästä kamerasta?Pattereita ainakin kuluttaa ihan julmetusti.No 200 kuvaa voi saada yksillä paristoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu