Millä saa?

Millä aineella saa parhaiten ikkunanpelleistä auringossa palaneet teipit (liiman) irti?
2398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

konsti.Laita voita tai margariinia , anna olla n.15min ja sitte vaan pois.

Äänestä

Xyleenillä. On hirviä myrkky, mutta teipit kyllä lähtee. Käytetään ammattisiivouksessa esim. ikkunateippien poistossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minnie=) kirjoitti:

Millä aineella saa parhaiten ikkunanpelleistä auringossa palaneet teipit (liiman) irti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu