Voiko suomalainen

käydä armeijan venäjällä?
siellä kuulemma paljon kovempi rääkki, pääsisi röpöttämään ak-47:lla.
tj 500.
91016
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllä suomenarmeijakin sinua rääkkää ihan riittävästi. Ilmoitat vain halukkuutesi kovempaan rääkkiin kesken harjoitusten niin varmasti saat tahtosi läpi. Ja tupakaverit tekevät varmasti olosi pahemmaksi kuin venäjän armeija jos jaksat oikein pyytää sitä rääkkiä.
Kannattaa vähän kasvaa ja sitten vasta mennä armeijaa ettei tarvitse tulla maitojunalla pois.

Äänestä
  • sotaintosten pikkupoikien leikkipaikka jossa jotkut koulukiusatut tietokoneen edessä kasvaneen poikaset rääkyy naaamapunasen!pakkohan se jossain on päästä pätemää!!!

    Äänestä

  • igor kirjoitti:

    sotaintosten pikkupoikien leikkipaikka jossa jotkut koulukiusatut tietokoneen edessä kasvaneen poikaset rääkyy naaamapunasen!pakkohan se jossain on päästä pätemää!!!

    Kyllä jokainen vähänkin isänmaallinen mies käy armeijan. Ei pelkästään nörtit.
    Mene nakkikioskille jokuilta ja kerro siellä kantasi suomen armeijasta. Varmasti sietlä löytyy kaveri joka ei muistuta yhtään nörttiä ja on käynyt armeijan. Saattaa ruohoihottuma yllättää sinutkin.

    Äänestä

  • kapiainen. kirjoitti:

    Kyllä jokainen vähänkin isänmaallinen mies käy armeijan. Ei pelkästään nörtit.
    Mene nakkikioskille jokuilta ja kerro siellä kantasi suomen armeijasta. Varmasti sietlä löytyy kaveri joka ei muistuta yhtään nörttiä ja on käynyt armeijan. Saattaa ruohoihottuma yllättää sinutkin.

    jotai isämaalist paskaa!!kansal maal ei väliä kuhan saa elää!!

    Äänestä

Oketkos kuullut kuinka kauan se armeija siellä kestää, ja kuinka moni siellä menetäny henkesä? :D

Äänestä

Tervemenoa röpöttelemään Grosniin,röpötys voi kyllä tulla hanuristasi.

Äänestä

nii oikei röpöttää ak:lla tais muistaakseni jossai olla et venäläiset saa palveluksen aikana ampuu kaikki kolme kovaa!!

Äänestä

itsekin,suomen armeijahan on tunnetusti hidas ja rauhallinen paikka,ei siellä kuriteta kunnolla...ehkä tupakka paikan siivous on sittenkin aika raju juttu!

Äänestä

Käyppä poikanen ensin edes kotomaan armeija!

;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko tietoa? kirjoitti:

käydä armeijan venäjällä?
siellä kuulemma paljon kovempi rääkki, pääsisi röpöttämään ak-47:lla.
tj 500.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu