"Sä olet ylpeä", inisi yh-äiti nurtsilla ja juoksenteli kännissä ympäri kerrostaloa. Kaaleppi, tuo kyrpä-Joonas, B-rapun mulkku tuli paikalle ja totesi "mun tietokone on sekaisin, sä teit sen, örghhh...".
"Sä olet ylpeä siksi sun kone ei toimi", inisi yh-äiti edelleen ja sai lättyyn mansikkahilloa naapurin Jeesus toi herkut lättyyn.
Samassa yh-äidin magneettiset metalli-helyt aiheuttivat kaamean magneettisen anomalian, koska talon betonielementeissä oli käytetty terästä, siksi sen johdosta (ehkäpä myös sähköjohdosta) koko talo sinkoutui yhdeksänteen ulottuvuuteen vieden mukanaan ärpeen joka käymässä vaa ei olemaan, niinkuin lopulta kävikin mutta ei enää sinä jouluna, nimittäin joulupukki, koska joulupukkikaa ei osaa mennä yhdeksänteen uloittuvuuteen.
Näin on näreet, "hyvää läppää" sanoi sydän kirurgi kun asensi potilaalle uuden sydänläpän.
Ootsä ylpee ?, osa 2
Vihreä sauna
1
406
Vastaukset
- KeKe-06
Aivan! Sairaan hyvä juttu! Toivottavasti et ole vapaalla jalalla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1076134Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1153127SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val221555