Pitääkö naiset tatskoista? Ja missä ja millanen tatska on hyvä?
Do women like tattoos? (gallup)
TlO
12667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kyll mä ainaki...mutt ei semmonen liian iso tatska...joku sellanen siisti....ei mitää kauheen värikäst...ja kai se nyt misä vaa voi ol´la...seläs, kädes...misä vaa=) paitsi ehkä naamas vois olla aika outo!!
se tatska tosiaanki sopii miehen tyyliin. Ja jos sillä tatuoinnilla on jokin merkitys, ei siis pelkkä "kuva". Ja liika on aina liikaa eli jos niitä tatuointeja on kroppa täynnä... Mieluummin joku kuvio kuin kuva.
jos hankkii jonkun tatskan niin ei ainakaan mitään kotkaa perseeseen.
Joku tribali hyvin ruskettuneeseen ja timmiin on bueno:) *nam*
minä ainakin tykkään. etenkin kaiken maailman tribaalit on ihania. mutta rajansa kaikella, lizardman-tyyli ei oo enää kivaa.
Joo, mä ainakin pidän tatskoista, jos niitä ei oo liikaa esim. 1-3 on ihan riittävästi, eikä niiden tarvii olla mitään kauheen isoi...
No joo, mun mielestä parhaita on just sellaset, missä on käytetty vaan mustaa, sillä mä en pidä ns. 'värikkäistä' (mut huom tää on vaan mun mielipide)... :)
En voi yleistää, mutta omasta mielestäni tatskat on ok.
Kuten jo tuli esille, niin kasvoissa ei välttämättä ois ihan..vois olla melko..järkyttävä. Mutta liika on aina liikaa. Yks tai kaks tatskaa riittää mun mielestä ihan hyvin.. tai riippuu tatskojen koosta ja tatskojen "kantajasta".
Värilliset on vähän niin ja näin..mutta sekin riippuu ihan henkilöstä. Liian suuri ei ole hyvä, mutta olen nähnyt mahtavat siivet yhdellä selässä. Ne on aika isot..kaks tribalia. Mutta ne sopii kyseiselle henkilölle aivan upeasti!!
En nyt tule mihinkään lopputulokseen.
Tatskat sopii...mutta ei kaikille. Tatskan koko/paikka/väri riippuu täysin henkilöstä.
Rakastan tatuointeja, erityisesti käsivarsissa olevia! Käsivarret täynnä kuvia... Aah!! Itselläni on vain yksi tatuointi, mutta tarkoitus on lähiaikoina hankkia niitä lisääkin!
Mutta tatuoidut miehet on seksikkäitä!!
..nii!!
miu...
mikään ei ole sen seksikkäämpää kuin mies jolla on tatskoja.. miehen pitää osata "kantaa" tatskansa.. käsivarret ja selkä on miesten tatuointien ykkös paikat, niitä on sitten kiva piirrellä vaikkapa kermavaahdolla ja nuolla pois..
siis miehillä vai naisilla? Kysymys oli varmaan tatskoista yleensä..
Noh, tyylikkäät tatskat on hienoja, mut ei mitkään isot pääkallo, miekka, risti- ym. muut tekeleet. En myöskään tykkää värillisistä tatskoista..musta sen olla pitää!
Olen vuosia ajatellut ottaa itselleni alaselkään jonkin tribaalitatskan. Olen kerännyt ja piirtänyt itse malleja, mutten ole saanut rohkeutta.
Harkitse tatuointia, mallia, kokoa ja sijoittamispaikkaa pitkään, sillä se kuva on siinä koko loppuelämän!
Siis muijathan noista tuntuu just tykkäävän!
Helevettiläinen sentään kun ainakin joka kolmannella alle 25v muijalla tuntuu olevan jonkinlainen torakka tuherrettu nilkkaan,selkään,pakaraan tai jonnekkin muualle.Fiksuimmat on halunneet ottaa näitä sielunsa kuvajaisia oikein useampia!
Siis voi kärsä!
Niin kaunis kuin se naisvartalo muuten olisi,niin miksi,siis miksi se pitää sotkea noilla töherryksillä?
Juu niinpä niin,mä en ymmärrä ja oon ihan tyhmä jne,ne on osa teitä ja kertoo teidän sielustanne eiks niin?Harmi vaan,että noita ei saa pois sitten vanhempana,kun ne ei enää tunnukkaan niin fiksuilta.Juu,ei tarvi vastata jotta "Miks ne pitäisi joskus poistaa?Mä oon ottanu tän tatskan just siksi,että se on ikuinen!jne jne"
Palataan asiaan 10-vuoden päästä...
No siis eihän se tietysti mua silleen haittaa,jos joku haluaa kroppaansa sotkea noilla.Omapahan on asiansa.Ärsyttäää vaan aina kun riisuu jotain uutta tuttavuutta,niin ainakin lähes aina jostain päin kroppaa löytyy joku koppakuoriainen tai muu fiksu juttu ja tekisi mieli lähteä pois saman tien.
Siis_koskaan_en ala seurustella muijan kanssa,jolla on joku tatska.Se on ihan saletti.Nyt joku toteaa,että oletpas pinnallinen,kun jonkun tatskan takia tommosia sanot.Juu,mutta katsos kun se tatska tosiaan kertoo jotain kantajastaan.Ihan sama,mikä kuva siinä on,sillä ei ole mitään merkitystä,.Sillä on merkitystä,että on ylipäätään se tatska otettu.
Huhhuh,tulipas tekstiä.No siinä mun mielipiteeni,vaikka naisiltahan tätä oltiin varsinaisesti kysymässä.
Sait samaan hintaan yhden jannunkin mielipiteen.
siis kuten otsikossakin lukee, olen sun kaa ihan sama mieltä. Jos esim. 16-vuotias muija hankkii tatskan niin 40 vuoden päästä se on jo 56 ja sillä on joku typerän näköinen perhonen perseess... kuulostaako mielyttävältä? musta ei...siis ajatelkaa se typerä perhonen tai joku muu vaikka sydän on perseessasi koko elämäsi, siitä tulee osa sun elämästä... hyi ajatelkaa... yleensä aikuiset ihmiset menevät naimisiin, mutta eivät ne ikinä voi olla varmoja että eivät ne eroo... eli naimisissa oleminen ei ole pysyvä, mutta tatskan kaa sä joudut elämään elämäsi loppuun asti. haluaisit sitä vai et, päätös hankkia sellaisen on yksinkertainen, mutta tarvixä sen oikeasti?