Kaksi sangen hupaisaa kaskua

Foorumin tasonnostaja

Torsti-Pentti kulki kadulla. Yllättäen häneltä pääsi harvinaisen äänekäs pieru. Torsti-Pentti katsoi taakseen ikään kuin uskotellakseen, että pierun takana olisi ollut joku muu. Tästä ei kuitenkaan ollut liiemmalti apua, sillä kaikki tiesivät jo syyllisen. Tieto tapahtuneesta levisi lähipiirissä kulovalkean tavoin.

Illalla Torsti-Pentti meni baariin. Baarimikko vittuili: "Onkos meidän pieruvastaava tullut vetämään perseet olalle?" Torsti-Pentti ei välittänyt, vaan vetäytyi taka-alalle kittaamaan viinaa. Niin kovasti hän sitä veti, että 23:58 hän sammui.

Jutusta vitun hauskan tekee se aspekti, että aamulla Torsti-Pentti sai kuulla unessaan päästäneensä peräti kolme pitkää, polyfonista pierua.

1

1036

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Foorumin tasonnostaja

      Niin joo, niitä vitsejä tulikin vaan yks. Mitä suotta kirjoittaa yhteen topiciin useampia vitsejä, jokainen niistä on oman keskustelunsa arvoinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4670
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      112
      3870
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      190
      3700
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      70
      2113
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      154
      1131
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe