Kaksi sangen hupaisaa kaskua

Foorumin tasonnostaja

Torsti-Pentti kulki kadulla. Yllättäen häneltä pääsi harvinaisen äänekäs pieru. Torsti-Pentti katsoi taakseen ikään kuin uskotellakseen, että pierun takana olisi ollut joku muu. Tästä ei kuitenkaan ollut liiemmalti apua, sillä kaikki tiesivät jo syyllisen. Tieto tapahtuneesta levisi lähipiirissä kulovalkean tavoin.

Illalla Torsti-Pentti meni baariin. Baarimikko vittuili: "Onkos meidän pieruvastaava tullut vetämään perseet olalle?" Torsti-Pentti ei välittänyt, vaan vetäytyi taka-alalle kittaamaan viinaa. Niin kovasti hän sitä veti, että 23:58 hän sammui.

Jutusta vitun hauskan tekee se aspekti, että aamulla Torsti-Pentti sai kuulla unessaan päästäneensä peräti kolme pitkää, polyfonista pierua.

1

1055

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Foorumin tasonnostaja

      Niin joo, niitä vitsejä tulikin vaan yks. Mitä suotta kirjoittaa yhteen topiciin useampia vitsejä, jokainen niistä on oman keskustelunsa arvoinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe