Neliöhinnoista

Lasketaanko okt-talon neliöhinta asuinpinta-alan neliöiden mukaan vai kokonaispinta-alan mukaan?
3344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

enemmän kuutio hinnat.

Äänestä

Eli molemmat pitäisi ilmoittaa. Kun kerrosala (kokonaisp-a) vaikuttaa rakennusoikeuteen, huoneistoala taas asumiseen.

Äänestä

Asunnon hinnan muodostavat ihan muut tekijät kuin muutama neliö sinne tai tänne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedusteleva kirjoitti:

Lasketaanko okt-talon neliöhinta asuinpinta-alan neliöiden mukaan vai kokonaispinta-alan mukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu