Nii elikkä sitku sims 3 tulee nii mitä parannuksii siihen haluaisitte? Mulla on jo muutama ehotus:
-jos tulee kipeeks nii lääkäriin
-vois halvautuu
-
-jos tulee kipeeks nii lääkäriin
-vois halvautuu
-
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
-ois vuodenajat
-erilaisia hautakiviä
-kun tulee yö niin ois tasasempi pimentyminen
-lunta
-rantoja joissa vois uida
-simit tarkempia
-sisäkukat kasvaisivat
-yläkaappeja keittiöön (astiankuivas-ruokakomeroita)
-vois tehä kerrostaloja
-enemmän toimintoja
siinäpä pari ehdotusta
simit ois niinku iha oikeita ihmisiä!! xD tuski toteutuu mut ois hienoo jos joku ihmine ois menny niinku simiks sinne ja sitä sais ohjata niinku simejä mut simit ois vaa ihmisiä.. you know? xP
-Noi samat mitä äskön
-Lomapaikkoja
-Lapsille kesä- ja talvilomat
-Saisi käydä ruokakaupassa
-Pääsisi aina simin mukaan töihin ja kouluun
-Uudet ammatit kuten pizzalähetti yms...
-Ei lisä osia.Kaikki samassa paketissa
-Paremmat koodit
-Enempi vaihtoehtoja
-Uusia huonekaluja joita ei tarvitse ladata
-Peseytymiseen enemmän vaihtoehtoja
voihan nyttenki käydä ruokakaupassa.
mutta ei kärryjen kanssa :DD
ja ois mukava jos tulis vauvoille vaunuja ja muita ja noita samoja,
sekä lyhyemmät lataus ajat :DD
että vaateet menis likaseks että niitäkin pitäsi pestä :) ja teinit raskaiks
koska voihan niin käyä oikeestikkin :DDD
Ja lemmikkejä.Ja voisi taas pestä hampaat,niin kuin ykkösessä.
olis lapsille kesäleirejä
olis kerrossänkyjä
sauna
olis lastentarha
Jos sims 3:seen tuliskin noin paljon lisää asioita, niin ei olisi konetta joka jaksaisi pyörittää sitä. Ja turha sanoa, että kehitys kehittyy, sillä ei se niin nopeaa kuitenkaan ole. mikään ei ole täydellistä, ja elkää ottako nokkiinne, mutta HANKKIKAA ELÄMÄ. Kyllähän sims on hyvä peli, mutta teidän fantasianne tekisivät pelistä liian monimutkaisen, ettei sitä kukaan jaksaisi pelata, kun on omakin elämä elettävänä.
Minä olen samaa mieltä. Vanha koneeni ei jaksanut pyörittää Sims2, vaikka siinä ei muita pelejä ollutkaan. Sitä paitsi, juurihan Sims2 ilmestyi. Ei kai nyt sentään heti 3:sta tehdä? Kunhan me nyt vaan suunnitellaan ajankuluksemme. :D
Hei tieks teidän Sims 3 juttuja lukee mielenkiintoisena mutta yks juttu on vaan on se että kun te kijottelette niin sen talven sais jättää pois. Hyyyy menee oikein kymänväreitä ei kiitos. V I H A A N T A L V E A !
- Neljä vuodenaikaa
- Vauvoja vois lykätä vaunuissa
- Hiukset ja parta kasvaisivat ja niitä täytyisi leikata/ajaa
- Pituuteen voisi vaikuttaa ilman koodia
- Vaatteita pitäisi vaihtaa ja pestä
Siinä nyt muutama. Toivottavasti pari oli sellaista, joita te muut ette ole vielä kirjoittaneet. :D
Vartaloita vois muokata samalla tavalla kuin kasvoja sillon kun luo simiä. Vois esim tehdä isomman takapuolen tai rinnat tai leveämmän lantion. Noi simit on kaikki vähän liian samanlaisii nyt=) Ja myöskin pituuden sais päättää niinkun joku äsken mainitsi.