Minulla on asennettuna koneeseeni The Sims2 ja sen lisäosa Yliopisto. Minulla on tarvittavat laitteistovaatimukset (kerron alempana koneestani), mutta pelissä kuitenkin ilmenee sellaisia mustia laatikkoja simien päällä ja tökkimistä.
Peli on asennettu oikein, enkä todellakaan ymmärrä missä voisi olla vika. Osaisikohan joku neuvoa?
Tietokoneessani on:
DirectX 9.0c
~1.2Ghz
256MB RAM
Radeon 8500 AGP
ym.
The sims 2 tökkii. missä vika?
6
293
Vastaukset
- nelli93
Luulen että kyse on siitä. Mutta en oo varma.
- mutta
hae virallisilta sivuilta päivitykset peliin, josko tuo auttaisi..voit myös koittaa hakea valmistajan sivuilta näytönohjaimeesi uudet ajurit. nää nyt tuli mieleen, toivottavasti on selviää. :)
- voihitsi
Päivitin nyt tuon pelin, joten kokeillaanpa nyt uudestaan. Jos tää ei tästä nyt parane, niin täytyy ottaa yhteyttä meidän tietokoneen "rakentajaan" :D
olisikohan se tuo ram-muisti se näyttäisi olevan 256 eli vähimmäisvaatimus, 512 voisi olla hyvä niin toimeisi paremmin.
- voihitsi
Vieläkin niitten simien päälle tulee sellaiset mustat viivat :/ Mutta directX sanoo olevansa täysin kunnossa. Jos vika on sitten tuossa näytönohjaimessa, niin mitä se silloin tarkoittaa? Ja pystyykö sitä korjaamaan?
- nelli93
Kokeile nyt ladata näytönohjaimen valmistajan sivuilta nyt ne uusimmat ajurit, ja piirisarjan ajurit. Sit jos ei toimi, sun pitää ostaa uus näytönohjain(jos välttämättä haluut pelaa Simssiä. Niin mekin jouduttiin ostaa uus näytönohjain, ja nyt huomenna se tön koneen rakentaja tulee asentaa sen. Toivottavasti sitten Sims toimisi, nimittäin meillä siihen menee n. 200€ uuteen näyttikseen. Ja jos se Sims nyt ei toimi, mä rupean huutamaan)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1392978
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau572358Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.281891- 1301597
- 721367
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641358Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?731332- 891095
- 901029
- 132991