Minulla on asennettuna koneeseeni The Sims2 ja sen lisäosa Yliopisto. Minulla on tarvittavat laitteistovaatimukset (kerron alempana koneestani), mutta pelissä kuitenkin ilmenee sellaisia mustia laatikkoja simien päällä ja tökkimistä.
Peli on asennettu oikein, enkä todellakaan ymmärrä missä voisi olla vika. Osaisikohan joku neuvoa?
Tietokoneessani on:
DirectX 9.0c
~1.2Ghz
256MB RAM
Radeon 8500 AGP
ym.
The sims 2 tökkii. missä vika?
6
328
Vastaukset
- nelli93
Luulen että kyse on siitä. Mutta en oo varma.
- mutta
hae virallisilta sivuilta päivitykset peliin, josko tuo auttaisi..voit myös koittaa hakea valmistajan sivuilta näytönohjaimeesi uudet ajurit. nää nyt tuli mieleen, toivottavasti on selviää. :)
- voihitsi
Päivitin nyt tuon pelin, joten kokeillaanpa nyt uudestaan. Jos tää ei tästä nyt parane, niin täytyy ottaa yhteyttä meidän tietokoneen "rakentajaan" :D
olisikohan se tuo ram-muisti se näyttäisi olevan 256 eli vähimmäisvaatimus, 512 voisi olla hyvä niin toimeisi paremmin.
- voihitsi
Vieläkin niitten simien päälle tulee sellaiset mustat viivat :/ Mutta directX sanoo olevansa täysin kunnossa. Jos vika on sitten tuossa näytönohjaimessa, niin mitä se silloin tarkoittaa? Ja pystyykö sitä korjaamaan?
- nelli93
Kokeile nyt ladata näytönohjaimen valmistajan sivuilta nyt ne uusimmat ajurit, ja piirisarjan ajurit. Sit jos ei toimi, sun pitää ostaa uus näytönohjain(jos välttämättä haluut pelaa Simssiä. Niin mekin jouduttiin ostaa uus näytönohjain, ja nyt huomenna se tön koneen rakentaja tulee asentaa sen. Toivottavasti sitten Sims toimisi, nimittäin meillä siihen menee n. 200€ uuteen näyttikseen. Ja jos se Sims nyt ei toimi, mä rupean huutamaan)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761725
- 108977
- 89849
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19673- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164513Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;191453- 26439