Pyöräpartio

Kysyn ihan uteliaisuuttani:
Onko missään päin Suomea vartijoita, jotka "partioivat" polkupyörillä?
51119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ON!!!!!!

Äänestä

Pääseekö fillaripartioon jos on vielä apupyörät? Täytyykö käyttää kypärää? Onks pakko jos ei haluu? Onko mitään ns. oheishommia esim. mainosten jakoa tms?

Äänestä
  • Ehdottomasti ei saa käyttää apupyöriä eikä kypärää ja syy on,että firma pääsisi mahdollisimman nopeasti eroon taas yhdestä pahasta ja saisi otaa uuden ja halvemman tilalle.

    Äänestä

Jossin päin löytyy myös skootterilla partioivia vartijoita. Kesäisin, ja skootterissa firman logot ja kaikki. =)

Äänestä
  • tramppikäännöksineen... jeeee

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Polkeeko vahti? kirjoitti:

Kysyn ihan uteliaisuuttani:
Onko missään päin Suomea vartijoita, jotka "partioivat" polkupyörillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu