Olen lopettanut cerazette pillerit pari viikkoa sitten ja menkkoja ei vielä näy. Tässä vauvakuumeillaan pikkukakkosta. Mietin vaan, että miten kauan saattaa mennä ennen kuin hormonitoiminta on noiden pillereiden jälkeen niillä tasaoilla, että munasolu irtoaa? Tänään tein raskaustestin ihan varmuuden vuoksi ja negaa näytti. Milloin muuten teillä on menkat alkaneet cerazetten lopettamisen jälkeen?
Menkat cerazetten jälkeen
...
4345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Noiden pillereitten lopetuksen jälkeen menkat tuli 28 päivän päästä eli suurinpiirtein normaalikierto. Tosin mulla normaalisti pidempikin.
Jonkin aikaa sai siis noita menkkoja odotella pillereitten jäljiltä.
Mulla alkoi kuukautiset pillereiden lopettamisen jälkeen neljän päivän päästä. Pilleireiden aikaankin kuukautiset tuli, mutta ei niissä säännöllisyyttä ollut. Katsotaan miten nyt pillereiden lopetuksen jälkeen... Näin siis mulla.
lopetin viime lokakuussa pillerit ja joulukuussa sain alkamaan menkat ottamalla yhden ehkäisytabletin. seuraavana päivänä ne sitten alkoikin pillerin ottamisen jälkeen
Otitko samaa pillerimerkkiä vai ihan muuta? Mulla on noi cerazettet loppu, kaapissa Yasmineja kyllä. Ois kyllä kiva et menkat alkais niin sais kierron kohdilleen.