Niin kysyisin, että onko minkäänlaista mahdollisuutta 17 vuotiaan miehen alun aloittaa jalkapallon harrastus seuratasolla, sillä olen parikin kertaa halunnut pelata, mutta se on myös jäänyt pari kertaa ja nyt olisin halukas aloittamaan maalivahdin "uran", että onko jonkinlaisia seuroja jotka ottavat ei niin hyviä pelaajia riveihinsä, jossa voisi oppia paremmin tätä tolppien vartioimista. kiitos vastauksista
Jalkapallon harrastus
17v
3706
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä varmasti, riippuu tietysti miltä suunnalta olet. Esim pääkaupunkiseudulla, varmasti on joku "pikkuseura" jonne voi mennä. Ja usealla seuralla on myös omia maalivahtikouluja ja yms.Mutta otappas selvää kotikaupunkisi seuroista ja soitteleppas sinne:) varmasti sinä jonnekkin mahdut:)
Ite harrastan jalista 01-pojissa ja on menossa 5-vuosi
Mutta sä ootkin 10v. 17 vuotiaan on vaikeaa päästä joukkueisiin ku ite pelaat junnuissa. mutta 17v pitää ettiä esim paikka kunnan mukaan esim helsinki HJK yhteyttä harkkoihin ja sillee.