Meidän neito 3vkos ja olen antanut lisämaidoksi nania ja huomannut miten itkusuutta tullut enempi.Yhtään ei viihdy itekseen sitteris vaan sylis olis kaiken valveillaolon ajan.Taipeissa myös havaitsin maitoruven tyylistä ihottumaa..
Voiskohan olla jotain allergiaa havaittavissa?
kertokaa kokemuksia?
Voiskohan olla jotain allergiaa havaittavissa?
kertokaa kokemuksia?
Vastaukset 2
Vanhimmat
ei viihtynyt sitterissä tms hetkeäkään yksin. Toisaalta noin pientä vauvaa olisi hyvä pitää mahollisimman paljon sylissä, koska siitä se perus turvallisuuden tunne tulee.. Itse päädyin pitämään kantoliinassa, ja vähän isompana rintarepussa. Niissä tyttö nukkui autuaasti ja pitkään, ja samalla sai itse tehtyä vaikka mitä, kun kädet oli vapaina.
kokeile semperiä (baby semp), me ollaan käytetty sitä pojulla kun on kuulemma vatsaystävällisintä! meitinkään poju ei viihtyny itekseen ennen 2kk ikää yhtään..,mutta nyt jo viihtyy lattialla.