Aloitan viikon päästä työt Sodexholla eräässä
tehtaassa. Onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä firmasta? Hyvässä tai pahassa...
tehtaassa. Onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä firmasta? Hyvässä tai pahassa...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Yhdessä siivoustaito-lehden numerossa oli juttu. SodexhoSTA, tunnettu suomessa alunperin ravintola/lounasruoka-ketjuna. Nyttemmin laajentanut toimintaansa siivous/toimistopalveluihin.Vähemmän kokopäiväisiä siivouspaikkoja, etupäässä yhdistelmätöitä osapäivästä siivousta ja toinen puoli esim.keittiöllä.
Yritys kansaenvälinen ISS:ssän malliin. Alunperin lähtöisin muistaakseni Ranskasta.
Onko sillä miten paljon merkitystä onko yritys kansaenvälinen vai kotimainen? Ainakin l&t on täyspaska lafka. Huonoin missä olen koskaan työskennellyt siivouspuolella.Toisaalta myös ainakin ISS:ä ei ole kovin hyvässä maineessa.
Nojoo...itselleni on kunnallinen puoli tutumpi kuin siivousliikkeet vaikka kokemukset ne vähät mitä yksityisistä on ovat negatiivisen puoleisia.