Finnmatkojen jumbo

Olisiko kuvaa kyseisestä härvelistä? Ulkokuva ja sisäkuva olisi kiva.

Lento Phuketiin varattu. Mahtavaa päästä sinne suoraan ilman välilaskua isolla koneella. Kiitos TUI ja Finnmatkat.
41006
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siinähän ahtaudut siihen sillipurkkiin, tuskin edes mahdut. Olisit varannut reittilennon hulppealla md-11:toista niin johan kelpaisi matkustaa.

Äänestä
  • alkaa, MD-11 ? vastaan jumbo 747 ? ettet sinä ole nyt tosissaan vaan ihan huvikseen ja jos MD-11 mahtuu niin kyllä mahtuu 747:kin vai oletko jotain muuta mieltä. Ja MD-11 kun ei lennä Phukettiin kuin oikea sillipurkki, lyhyitten matkojen kone 757. ja pitää tankata puolimatkassa kun me mennään jo sillä aikaa perille, heh heh

    Äänestä

  • voi itkut kirjoitti:

    alkaa, MD-11 ? vastaan jumbo 747 ? ettet sinä ole nyt tosissaan vaan ihan huvikseen ja jos MD-11 mahtuu niin kyllä mahtuu 747:kin vai oletko jotain muuta mieltä. Ja MD-11 kun ei lennä Phukettiin kuin oikea sillipurkki, lyhyitten matkojen kone 757. ja pitää tankata puolimatkassa kun me mennään jo sillä aikaa perille, heh heh

    lennän SAS:illa Kööpenhaminan kautta Bangkokiin. Ihanaa istua vähän pidempikin aika kun on mahtavat ruoat ja oma monitori. Bangkokista sitten Thain jumbolla Phuketiin, on tilaa vähän enemmän kuin finnmatkalaisilla. Eikä tarvitse mennä mihinkään turistirysiin kun voi ihan itse valita hotellin eikä olla Finnmatkojen varassa.

    Äänestä

  • ihana SAS kirjoitti:

    lennän SAS:illa Kööpenhaminan kautta Bangkokiin. Ihanaa istua vähän pidempikin aika kun on mahtavat ruoat ja oma monitori. Bangkokista sitten Thain jumbolla Phuketiin, on tilaa vähän enemmän kuin finnmatkalaisilla. Eikä tarvitse mennä mihinkään turistirysiin kun voi ihan itse valita hotellin eikä olla Finnmatkojen varassa.

    mutta miksi minun pitää olal kuten sinä ja mitä se sinulle kuuluu millä minä omilla rahoilla matkustan ? ja sinunkin matkat tietää, jooppa joo mutta toivottavsti ei törmätä sillä noin kätevä on tylsää seuraa. Ihmettelen kun ei tullut minulla mieleen ? heh heh lenttää Oulusta Helsinkiin. sieltä Köpikseen, sieltä Bangkokiin, sieltä Jumbolla Phutkettiin,sama takaisin ja raahaa matkalaukut joka paikassa ? ja hotellikin pitää itse etsiä ? nyt kun lentää vain Helsinkiin ja sitä 9 tuntia ja perillä ? kumpi oikeasti on kätevä ? mietippä sitä herra itse rakas kätevä ....kun sinä kuppaat vielä Köpiksessa meikä on jo perillä 5 tähden hotellissa...heh heh

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reetu kirjoitti:

Olisiko kuvaa kyseisestä härvelistä? Ulkokuva ja sisäkuva olisi kiva.

Lento Phuketiin varattu. Mahtavaa päästä sinne suoraan ilman välilaskua isolla koneella. Kiitos TUI ja Finnmatkat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu