virusko??

Saan aina välillä luukku.comista joltain mailed.. (tai jotenkin sinne päin) postia, mutta en tiedä kyseistä osoitetta ja sekin on kirjoitettu isoilla kirjaimilla.. Mahtaako kyseessä olla siis virus? Voinko jotenkin estää täältä tulevat viestit?
31605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tosi syvältä jos tota jatkatte

Äänestä

juu siis mullaki on jotn ongelmii ku mulle tulee jostai ihme sähköpostist viestei et aina ku käyn sähköpostis ni siäl on joku mainos...

Äänestä

..se mailed jne. mikä tulee luukusta tarkoittaa sitä, että jollekin lähettämälläsi henkilöllä on sähköposti jumissa ja täynnä ja lähettämäsi viesti ei mennyt perille. Viestistä käy aina ilmi, että kenelle olet yrittänyt lähettää..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minävain=) kirjoitti:

Saan aina välillä luukku.comista joltain mailed.. (tai jotenkin sinne päin) postia, mutta en tiedä kyseistä osoitetta ja sekin on kirjoitettu isoilla kirjaimilla.. Mahtaako kyseessä olla siis virus? Voinko jotenkin estää täältä tulevat viestit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu