Lava

cd/mp3/rds

8

1161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiei

      Eipähän autoSTUPIDOLTA saa mitään mikä kannattaa. mene---> WWW.HUUTO.NET---> HAku ja joku pioneerin ämppäri muutamaan kymppii ;))

    • keskiverto tasoo

      • että kannattaa vetää virta ja heräte suoraan akulle, ainakin meijän duunipaikan Mersu kadottaa kanavat joka starttauksen yhteydessä, ja se on vedettu virtalukon kautta, tosin saattaa se vika olla autossakin.


      • KANAVIENKADOTUS
        jannetin82 kirjoitti:

        että kannattaa vetää virta ja heräte suoraan akulle, ainakin meijän duunipaikan Mersu kadottaa kanavat joka starttauksen yhteydessä, ja se on vedettu virtalukon kautta, tosin saattaa se vika olla autossakin.

        Kanavien kadotus voi johtua siitäkin, että jatkuva jännite ja virtaluko virtajohto soittimesta ovat väärinpäin


    • Veroke

      Itse olen katsellut samaa soitinta autoon. Eihän tuo mitään hifiä ole, mutta siitä löytyy kaikki tärkeät ominaisuudet perin halpaan hintaan. Tuskin tuolla kovia luukutus-skaboja ostarilla voitetaan mutta kyllä sillä varmaan mukavasti mediaa kuuntelee. Pistähän tähän ketjuun jatkoa jahka sellaisen ostat tai saat siitä jotain "kuluttajatietoa".

      • muutamassa meidän firman Mersussa on tollaset. Mersut on mallia pikkubussi, ja niissä on tuon soittimen lisäksi,
        ohjaamossa, alkup. kaiuttimet kojelaudalla, yhet noin 6" ovissa (jälkiasennus)
        8 samanlaista 6" matkustamossa.
        10" subi.
        2 nelikanava vahvrii (kaiuttimille), ja 1 kakskanavainen subille.
        joku konkka (luulisin että 1 faradin, en oo varma)

        Äänen laatu on kohtalainen melko suuriindesibeleihin saakka, (ei hirveesti enää viitti olla autossa,) mutta kyllä niistä parista muusta mersusta pioneerin soittimilla lähtee paremmat saundit.


      • Veroke
        jannetin82 kirjoitti:

        muutamassa meidän firman Mersussa on tollaset. Mersut on mallia pikkubussi, ja niissä on tuon soittimen lisäksi,
        ohjaamossa, alkup. kaiuttimet kojelaudalla, yhet noin 6" ovissa (jälkiasennus)
        8 samanlaista 6" matkustamossa.
        10" subi.
        2 nelikanava vahvrii (kaiuttimille), ja 1 kakskanavainen subille.
        joku konkka (luulisin että 1 faradin, en oo varma)

        Äänen laatu on kohtalainen melko suuriindesibeleihin saakka, (ei hirveesti enää viitti olla autossa,) mutta kyllä niistä parista muusta mersusta pioneerin soittimilla lähtee paremmat saundit.

        Kiittosta näistä kokemuksista. Joo, eihän tuo hinta paljoo lupaa. Lisäksihän autostudion sivuilla tuo tehoilmoitus 4x50w on maximi tehot, RMS-tehoja ei näytä olevan valmistajankaan sivuilla. Itselläni ois tarkotus laittaa kaiuttimet suoraan tuohon kiinni, eli varmaan laskee laatu vielä enemmän kuin teijän Mersuissa, joissa erilliset vahvistimet välissä. Tuossa houkuttelee kuitenkin se, että vielä 40€ kalliimmassa Pioneerissakaan ole kaikkia samoja toimintoja.


    • jpj69

      ei pysty hakemaan/vaihtamaan mp3 levyltä kansiota,tämmönen ongelma kuulemma lg:n city market versiossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      238
      7141
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      188
      3842
    3. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      171
      1775
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      72
      1605
    5. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      70
      1134
    6. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      134
      1112
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1027
    8. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      128
      936
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      914
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      102
      863
    Aihe