Häät Espanjassa

Kokemuksia tai neuvoja

Hei!

Olemme suunnitelleet, että menemme naimisiin Espanjassa. Nyt kiinnostaisi lukea muiden kokemuksia. Miten järjestelyt sujuivat ja mitä kannattaa ottaa huomioon? Kaikki neuvot ja vihjeet ovat tervetulleita!

Häähumua kaikille!

3

917

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rva

      Laitettiin papille sähköpostia ja varattiin kirkko. Esteetömyystodistus haettiin ennen kuin oli matkalle lähtö. siinäpä oli järjestelyt suomessa.
      Paikan päällä varasin kampaajan ja tilasin hääkukat. Valokuvaaja ja toinen todistajakin löytyi helposti. Ravintolasta varattiin pöytä valmiiksi päivää ennen vihkitilaisuutta.
      Kaikki sujui ihmeen helposti. Oikea valinta oli mennä siellä naimisiin, mitä täällä suomessa järjestää älyttömät häät.
      Vastaan ilomielin jos haluat vielä jotain tietää

      • jörn Hykkerström

        Ulkomailla tehtyä avioliittoa ei yleensä tunnusteta Suomessa. Ulkomaan häät voivat olla hyvät bileet, mutta avioliiton statusta niillä harvoin on suoraan Suomessa. Kannattaa tsekata etukäteen ettei tule itku.


      • Rva
        jörn Hykkerström kirjoitti:

        Ulkomailla tehtyä avioliittoa ei yleensä tunnusteta Suomessa. Ulkomaan häät voivat olla hyvät bileet, mutta avioliiton statusta niillä harvoin on suoraan Suomessa. Kannattaa tsekata etukäteen ettei tule itku.

        Jos vihkijänä on suomalainen turistipappi niin eipä siinä ole mitään epäselvää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3139
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1584
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe