miten

Miten lähestyn naista jota ihailen salaa kun en muutakaan pysty. En pysty katsomaan häntä enkä paljon keksi mitään juttuakaan, olen aivan kipsissä kun hän on lähellä!! Onko mitään keinoa millä näyttää hänelle, että olen kiinnostunut? En ole kyllä varma hänenkään tunteistaan, mulla on vaan niin vahva tunne, että hän on samanlainen kuin minä.

Kiitos vinkeistä jo etukäteen.
71417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Menen itsekin ihan lukkoon ihastukseni lähellä! Yritän silloin muulla kuin puheella lähestyä.. istun lähelle, kosketan hiuksia, selkää.. katson varovaisesti ja hymyilen. Elekieli kuvioihin, niin ehkä onnistut:)

Äänestä

Voi päätellä jo paljon.

Äänestä

tulta.
Jos sytyttää naam (voit ottaa molemmin käsin sen kädestä kii), jos antaa sytkärin sulle höh.

Äänestä

ja jos toinen pyörtyy nii ota se käsivarsillesi. Siitä se tuttavuus vois vaikka alkaa..

Äänestä

tilanne mulla. En osaa tehdä mitään. Mistä päättelet, että toinenkin olisi bi? Mä en osaa sanoa tästä tytöstä yhtään, mut vähän androgyyni se on. Millaisessa tilanteessa tapaat häntä? Jos teillä on vaikka yhteinen työ, niin siitähän voisi aloittaa jutun juuren? Mä taas en kykene sanomaan mitään...pelkään niin paljon torjumista, että se estää kaiken...

Äänestä
  • En tiedä onko hän bi? minulla on vaan niin vahva tunne siitä, että hän voisi olla. Jos meidät on tarkoitettu toisillemme, niin ehkä niin käy, odottelen maltillisesti, jos vaikka rohkenen katsomaan häntä piiiiitkään silmiin sillai..voisin vaikka koskettaa hänen kättänsä..hmm..

    Äänestä

  • kipsi kirjoitti:

    En tiedä onko hän bi? minulla on vaan niin vahva tunne siitä, että hän voisi olla. Jos meidät on tarkoitettu toisillemme, niin ehkä niin käy, odottelen maltillisesti, jos vaikka rohkenen katsomaan häntä piiiiitkään silmiin sillai..voisin vaikka koskettaa hänen kättänsä..hmm..

    kuulostaa ihanalta...voi, kun munkin ihastus tulis ja tekis noin. Mä nimittäin luulen, et se mun ihastus ei paljon mun olemassaoloa ees tiedosta...nyyh. Mut itekään en uskalla mitään tehdä. Kohtaloon lohduttautuminen kuulostaa hyvältä, tosin en tiiä uskonko tommosiin..maailma on sen verran huonoja puolia näyttäny mulle itestään, et tuntuu vähän vakeelta uskoa semmosiin...enivei, toivottavasti sä uskallat tehdä ihastuksesi suhteen jotain ja saat vastakaikua!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kipsi kirjoitti:

Miten lähestyn naista jota ihailen salaa kun en muutakaan pysty. En pysty katsomaan häntä enkä paljon keksi mitään juttuakaan, olen aivan kipsissä kun hän on lähellä!! Onko mitään keinoa millä näyttää hänelle, että olen kiinnostunut? En ole kyllä varma hänenkään tunteistaan, mulla on vaan niin vahva tunne, että hän on samanlainen kuin minä.

Kiitos vinkeistä jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu