Sorruin kyseisen kirjailijan 16 v. vanhaan "Salamanisku" -teokseen... Oletteko muut lukeneet vai olenko itse ihan yksin ko. kirjailijan seurassa? Kirjakerhon "Mijoonapainos"-mainos ajoi häntä lukemaan. Ihan ok ,muttei mitään ihmeellistä. Kesän viettänen kuitenkin rakkaani Milan Kunderan ja hänen teostensa parissa!
Danielle Steel
4
572
Vastaukset
- Ulrika
Olen lukenut lähes kaikki Danielle Steelin kirjat ja voin suositella. Kelpo viihdettä, kun on romanttisella tuulella, mutta ei tietenkään mitään kaunokirjallista arvoa hänen teoksillaan ole. Mutta viihdettäkin tarvitaan.
- Lili
Danielle Steelen kirjan olen lukenut, valitettavasti. Niin ennalta-arvattavia kirjoja kun olla ja voi. Päähenkilöt on pitkiä, hoikkia ja täydellisiä, niillä on mies joka sitten onkin ihan pa**ka. Niitä kun lukee, niin tulee mieleen sama ajatus kun Kauniista ja Rohkeista, kuka tämmöistä kehtaa kirjoittaa ja kuka lukea. Muija kirjottaa dollarin kuvat silmissä.
- rakkausromaani
Olen myös lukenut Danielle Steelin kirjoja paljon. Minulla on Danielle Steelin kirjoja paljon kirjahyllyssä ja olen lukenut niitä paljon.
Mm Hevostila on hyvä samoin Peilikuva on hyvä ja ihana ja romanttinen kirja lukea.
Danielle Steel on hyvä kirjailija ja aina kun ilmestyy kirjaiijalta uusia kirjoja pyrin ne lukemaan. - Veroniqué
Olen lukenut Steelin Peilikuvan. Minusta se ei ollut hyvä kirja. Samoja asioita toisteltiin monissa eri kohdissa ja juoni oli ennalta-arvattava. Teksi ei ollut sujuvaa eikä taitavasti muotoiltua. Olen 15- vuotias.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859