Apuva

kolmen ok-talon. neljäs valmistuu vuodenvaihteessa. onneksi vanhimmasta pääsin eroon kun halusivat väkisin ostaa ja sain euroja enmmän kun olin markkoja sijoittanut.
outo olotila kun pankissa käydessa kyselemässä rahoitusta tulevaan rantakohteeseen niin selvisi että talojen arvo on tuplaantunut. tuli euromiljonäär kertaheitolla. se on ikänsä persaukiselle ja velkapääomalla rakentavalle vaikea paikka.
rakkaat veljet mitä mä teen?
3383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja huomaat milloin alkaa jäähtyä markkinoilla.
Velalla on moni rikastunut, mutta maksa velat pois kun pystyt ja ynnää sen jälkeen mitä jäi ja uskallatko vielä ottaa riskiä.
Ja miten teet sen.

Muistan vielä 90 luvun. Silloinkin meni lujaa.
Joskus vuoden 95 paikkeilla pistin merkille että yhdellä paikallisella pankilla oli seissyt muutama rivari myymättä vuosia.
Olivat tulleet kalliiksi seisottaa ja en tiedä mihin hintaan lopulta myivät.

Kippis ja kulaus.

Äänestä
  • on kaksinumeroinen luku prosentteina verrattuna rakentamiskustannuksiin. taktiikkani on ollut että olen muuttanut keskeneräiseen rakennukseen ja viimeistellyt sen paikan päällä ja katsonut että tekniikkka toimii ja sitten vuokrannut. muuttovuodet -94, -97, -02. eli täyttävat verottajan 2v.asumis kriteerin. vuodenvaihteessa valmistuvaan kohteeseen ennakoin ja siirsin sinne kirjat 12/05. siihen olisi tulossa eräs yrittäjä joka tarvitsee toimintaansa ulkorakennuksessa olevia tiloja eli `vuokraa vain ulkorakennuksen´ ja lunastaisi helahomman parin vuoden päästä markkinahintaan.

    Äänestä

kuubaan haistelemaan ihan oikeita kuubalaisia. Ei tarte teko sellaisia haistella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loukossa kirjoitti:

kolmen ok-talon. neljäs valmistuu vuodenvaihteessa. onneksi vanhimmasta pääsin eroon kun halusivat väkisin ostaa ja sain euroja enmmän kun olin markkoja sijoittanut.
outo olotila kun pankissa käydessa kyselemässä rahoitusta tulevaan rantakohteeseen niin selvisi että talojen arvo on tuplaantunut. tuli euromiljonäär kertaheitolla. se on ikänsä persaukiselle ja velkapääomalla rakentavalle vaikea paikka.
rakkaat veljet mitä mä teen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu