Eli olen nyt vuoden ollut int2000 :nnen asiakas. En tosiaankaan aijo jatkaa domainiani/webhotelliani, niin tyhmä se onkin. Joten nyt on int2000 :nnesta tullut lasku, ja maksukehoitus. Voinko vaan jättää maksamatta sen laskun? Vai täytyykö int2000 :nnelle jotenkin ilmoittaa, ettei jatka enää?
int2000 :nnesta
6
1048
Vastaukset
- tulet sellaista täältä kyse...
kyllähän yrityksen sellainen pitää olla että voi sinne ottaa suoraan yhteyttä.
- makkiks
mikä on niin vaikeaa kysyä palveluntarjoajalta suoraan asiaa?
- huomioon!!
Jos jätät laskun maksamatta niin domainin ylläpito loppuu myös, jos hyvä nimi niin voipi mennä aika pian jollekin muulle.
Tarkista täältä milloin domain vanhenee ja oletko sen omistaja, http://joker.com/
Onnea siirron kanssa, tuon firman kanssa se ei välttämättä onnistu ihan suosiolla!!- en...
En edes halua siirtää domainia, koska se oli niin tyhmä osoite... Eli siis voin jättää vain laskun maksamatta, ja sitten se sulkeutuu se domain, enkä joudu olemaan missään tekemisissä int2000 :nnen kanssa. Niinkö se menee?
En siis halua jatkaa sillä samalla domainilla... en... kirjoitti:
En edes halua siirtää domainia, koska se oli niin tyhmä osoite... Eli siis voin jättää vain laskun maksamatta, ja sitten se sulkeutuu se domain, enkä joudu olemaan missään tekemisissä int2000 :nnen kanssa. Niinkö se menee?
En siis halua jatkaa sillä samalla domainilla...Hei!
Ota toki yhteyttä palveluntarjoajaan ja ilmoita aikeistasi irtisanoa palvelu. Ilman irtisanomista palveluntarjoaja ei voi tietää, että haluat lopettaa palvelun. Jos palvelua ei ole irtisanottu ja laskua ei maksuhuomautuksista huolimatta makseta, palveluntarjoaja siirtää saatavansa mitä todennäköisimmin perintätoimiston perittäväksi. Tästä taas aiheutuu sinulle turhia lisäkustannuksia.
-Mikko / Scene Group
- ei31
Kannattaa hankkia jokin muu palveluntarjooja kuin int2000
kokemusta on
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent592681Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1712611Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär621866En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1051503Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa281375Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1861195viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu12920Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa62915Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83851- 106783