Millasia naapurustoja teillä on?

Nii elikkäs millasii naapurustoja teillä on? Millasia ihmisiä siellä asuu?

Mulla on sellane minkä nimi on: Pihlajakatu 23
siellä on perheet: Taalasmaa, vainio, Puolakka & Jääskeläinen, Kiviranta, Sievinen, Halonen, Laitela
2251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nimi on carntan sielä asuu harju,mörkölä,ullakko,havu,mäkelä,silmu,seppälä,voittonen,kiltinen,tapio,juustola,bäckmän,most wanted lc-perhe nurmi ,,,,

Äänestä

Paikassa nimeltä Hollywood asuu mm.: Spears, Clarkson, Roberts, lc-Nikula, Jääskeläinen... julkkiksia siis aika lailla. Mutta perheen jäsenten etunimet eivät ole kuuluisuuksien. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zzzzxxxzzz kirjoitti:

Nii elikkäs millasii naapurustoja teillä on? Millasia ihmisiä siellä asuu?

Mulla on sellane minkä nimi on: Pihlajakatu 23
siellä on perheet: Taalasmaa, vainio, Puolakka & Jääskeläinen, Kiviranta, Sievinen, Halonen, Laitela

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu