kadonnut! Mustavalkoinen 2,5 kuukautinen kissan pentu. sen nimi on Reijo ja jos näät tai löydät reijon nii lähetä sähköpostiini viesti P.S Reijo katosi 13.6.2006.Reijo asuu perheensä kanssa hämeenlinnassa Jukolassa.
Kadonnut!
Apuaa :'(
4365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sähköpostiosoitteesi olisi hyvä ilmoittaa jos jollain on havaintoja..Ei tarvitse savumerkkejä lähetellä..!
Miten noin pieni kissa on katoamaan päässyt? Ei kai vaan ole ulkoillut yksikseen?
...koskaan ennalta arvaamattomia tapahtumia?
Jos joku laittaa viestiä kadonneesta kissastaan, aletaan heti kyseleen, että "eihän ole ulkoillut itsekseen". Mitä se tähän kuuluu? Onko se sitten parempi, ettei kissaansa etsi, jos on kerran päästänyt sen ulos? Tuo on turhaa syyllistämistä, jos toisella on hätä.
Meillä esim. kissa pääsi ikkunasta vahingossa ulos. En tuntenut minkäänlaista syyllisyyttä, vaan hain kissani takaisin sisälle. Kissa ei ollut heitteillä, vaikka näkikin avoimen ikkunan!
Toivottavasti löydät pienen kissanpentusi!! Onnea etsintöihin, tuskin se kovin kaukana on!!
Moi. ok Juu se oi päässyt yksikseen minun serkultani livahtamaan.Mutta nyt on ilo uutinen! se on löytynyt