löytyykö suomenkielistä versioo ?
avira
antivir
8425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Antivir ohjelmaa ei saa suomenkielisesksi. Mutta niin ikään ilmaisen Avast Anivirus ohjelman saa suomenkieliseksi.
Avasti Antivirus löytyy esim tuolta:
http://groups.msn.com/FileShareFinland/tietoturva.msnw
Ohjelmat kannattaa ladata aina niiden omilta sivuilta, ovat varmasti uusimmat!
Ilmainen avast! 4 Home Edition -virustorjuntaohjelma (myös suomenkielinen) löytyy tuolta:
http://www.avast.com/eng/download-avast-home.html
Tuolla sitten ilmainen rekisteröinti:
http://www.avast.com/i_kat_207.php?lang=FIN
"Ohjelmat kannattaa ladata aina niiden omilta sivuilta" Lapsellinen ja täysin turha kommentti!
Jos yhtään vaivautuisit asioita selvittämään ennen kuin lähdet kommentoimaan niin tietäisit että tuolla http://groups.msn.com/FileShareFinland/tietoturva.msnw on joka ohjelmalle linkki sen KOTISIVULLE josta sen ohjelman voi ladata. Eli FileShareFinland sivulta ei voi ohjelmia ladata.
>Jos yhtään vaivautuisit asioita selvittämään <
Miksi pitää ohjelma ladata monen sivun kautta kun sen voi ladata suoraan valmistajn kotisivulta?
"Miksi pitää ohjelma ladata monen sivun kautta kun sen voi ladata suoraan valmistajn kotisivulta?"
Hohhoijaa! :D
Rautalangastako se pitää vääntää?
Ei niitä ohjelmia muualta pidäkkään ladata kuin valmistajan kotisivuilta. Kuten jo edellä sanoin niin FileShareFinland sivuilta ei voi ladata mitään ohjelmia, vaan ne ladataan suoraan sieltä VALMISTAJAN KOTISIVULTA! :)
FileShareFinland sivulle on kerätty satoja erittäin hyviä ilmaisohjelmia jotka tarkoitettu kaikkien iloksi ja hyödyksi. Jokaisen ohjelman latausivu on ohjelman valmistajan kotisivu. Jos ohjelman valmistajalla ei ole toimivaa kotisivua niin tilanne on aivan toinen, mutta montaa tällaista ohjelmaa ei ole. :)
(Tosin pitää muistaa että monen ohjelman valmistajan kotisivuilta ei voi suoraan ladata ohjelmaa, vaan he ovat laittaneet useinmiten ohjelmansa jakoon esim. download.com, tucows.com tai majorgeeks.com sivuille ja valmistajan kotisvulta löytyy sitten linkki noille sivuille.)
tehdä kun lataus ikkuna on valmis ja kun painaa avaa niin ei tapahdu mitään ?
Mitä ohjelmaa olet lataamassa ja asentamassa?
tietysti, jos kerran kopiointi epäonnistu.
Tosin kannattaa mennä resurssinhallinnalla
sinne kansioon johon kopioit sen ohjelman
ja yrittää käynnistää asennusta sieltä ensin.