isommat?

onko mitään keinoja saada isompia rintoja muuta kuin silikoneilla? mun mitat on 160/45, oonko lihava? koulussa kaikki aina sanoo et oon laiha mut en oikeen oo varma.. mitä voisin tehä et saisin isommat rinnat? ne on jotain AA/75 kokoset! jotku sanoo et jos lihottaa itteään niin samalla rinnatki kasvaa, onko totta? ja onko mun järkeä lihoa jos oon jo aika lihava? auttakaa please!
5673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joo voit lihottaa ittees toho 50kg ni sit rupeet oleen perus painonen pituutees nähden.
Et oo viel hirvee alipainonen, mut enemmän sitä ku ylipainonen.
Ja se on totta et jos lihoo nii rinnat kasvaa, jos taas laihtuu nii ne pienenee. Sit kyl riippuu kans tosi paljo et minkä ikänen oot, kun rinnathan kasvaa vielä joillakin kaksikymppisekski asti.

Äänestä
  • en tiiä pitäisko mun laihuttaa vai lihottaa kun haluan isommat rinnat mutta en halua kuitenkaan olla lihava..

    Äänestä

  • kuikku kirjoitti:

    en tiiä pitäisko mun laihuttaa vai lihottaa kun haluan isommat rinnat mutta en halua kuitenkaan olla lihava..

    Älä nyt sentään ala laihduttamaan! Jos et oo vielä kovin vanha, niin anna niitten rintojen vaan rauhassa kasvaa. Ehkä ei sen takia kannata alkaa lihottamaan...

    Äänestä

On todellakin totta että rinnat kasvavat iässä kuin iässä jonkun verran jos lihoo, mutta erityisesti nuorena, jolloin rinnat ovat kehitysvaiheessa, on normaalipaino erityisen tärkeää. Mistä rinnoille voisi riittää "materiaalia" kehittyä, jollei sitä ole muuallekaan?

Sinä olet alipainoinen, joten unohda nuo "iik, olen lihava"- ajatukset. Olen saman pituinen kuin sinä, ja painan kymmenen kiloa enemmän, enkä silti koe olevani millään tapaa lihava tai ole koskaan kuullut kenenkään sanovan että olisin.
Millekään lihotuskuurille sinun kuitenkaan on turha ryhtyä, se on epäterveellistä muuten, vaikka paino nousisikin. Syö reilusti normaalia kotiruokaa, neljä ateriaa päivässä, herkuttele silloin tällöin hyvällä omallatunnolla, harrasta liikuntaa, niin eivätköhän ne rinnatkin siitä lähde kasvuun :)

Äänestä

oot todella hoikka. jos painoa tulisi vähän lisää niin rinnat kasvaisi myös. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuikku kirjoitti:

onko mitään keinoja saada isompia rintoja muuta kuin silikoneilla? mun mitat on 160/45, oonko lihava? koulussa kaikki aina sanoo et oon laiha mut en oikeen oo varma.. mitä voisin tehä et saisin isommat rinnat? ne on jotain AA/75 kokoset! jotku sanoo et jos lihottaa itteään niin samalla rinnatki kasvaa, onko totta? ja onko mun järkeä lihoa jos oon jo aika lihava? auttakaa please!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu