Piirilevyn putsaus

Millä sais putsattua piirilevyn sormenjäljistä?
101316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Erittäin hienolla teräsvillalla tai jollain liuottimella (asetoni, ipa tms.)

Äänestä

Teräsharjah on hyvjä tai vastaajvasti karhkea hiekhapaperi. Kumhahiomha kohnetta myösh kahanattahaa kokeilhhha.

Äänestä
  • Kun et tiedä miten pystyn käyttämään nimeäni, no kyllä sen jokainen VÄHÄNKIN KONEISTA TAJUAVA PÄÄTTELEE...


    Mut ei tollanen pikku kusipää

    Äänestä

  • Kiki   kirjoitti:

    Kun et tiedä miten pystyn käyttämään nimeäni, no kyllä sen jokainen VÄHÄNKIN KONEISTA TAJUAVA PÄÄTTELEE...


    Mut ei tollanen pikku kusipää

    "kun et tiedä miten pystyn käyttämään nimeäni"???
    Ihan totta Kiki, mene juttelemaan jollekin ammattiauttajalle. Kaikkiin ongelmiin löytyy ihan varmasti ratkaisu.

    Äänestä

  • Mitä? kirjoitti:

    "kun et tiedä miten pystyn käyttämään nimeäni"???
    Ihan totta Kiki, mene juttelemaan jollekin ammattiauttajalle. Kaikkiin ongelmiin löytyy ihan varmasti ratkaisu.

    Juu toi Kiki nimimerkki olen huomannut vetää herneen nenään vaikkei olisi aihettakaan

    ihme tapaus

    Äänestä

  • Vetää herneen nenään kirjoitti:

    Juu toi Kiki nimimerkki olen huomannut vetää herneen nenään vaikkei olisi aihettakaan

    ihme tapaus

    ooks myös huomannut sen että MINÄ en ole kirjoittanut tänne yhtään viestiä välillä 6-14, ja toi oli lähetetty tossa kymmenen aikoihin...

    Äänestä

Hammastahna on hyvää kamaa tuollaiseenkin. Siis sellainen vanhanaikainen hankaava tahna. Embolla kun hinkkaa niin hyvä tulee. Ja levyyn jää raikas tuoksu.

Äänestä

Eli polttoaineen jäänestoaine käy melkein joka paikkaan. Ei syövytä mitään ja tina tarttuu kupariin hyvin

Äänestä
  • Paras työkalu tuohon on nykyään myytävä lasikuitukynä. Siinä on sellainen suti, että kupari alkaa kiiltää niin, että näkee kuvansa. Niitä saa elektroniikka-alanliikkeistä. Olen omani tilannut Vaasasta.(Service Östling)

    Äänestä

Bentseenihappo saattaisi olla ratkaisu. Jos ja kun ei kauan liota, eikä voimakkaassa liuoksessa. Happo on riittoisaa ja "vaaratonta" (elintarvikelisäaine).

Sitä varmasti saa apteekista, mutta halvemmalla osasista tai jostain muusta autotarvikeliikkeestä.

Viisaammat voivat korjata aineen mahdollisen käytännöllisettömyyden :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lkjhslkdföjkls kirjoitti:

Millä sais putsattua piirilevyn sormenjäljistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu