Huivin pingotus?

Hei! Voisiko joku kertoa, mitä käytännössä tarkoittaa huivin pingotus & kostutus? Eli siis miten se käytännössä tapahtuu? Tiedoista kiitollinen =)
31367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kastele huivi joko ihan raanan alla tai sumutepullolla. Pingota sopivan alustan päälle nuppineuloilla ja anna kuivua. Alustana voi käyttää vaikka mattoa tai sänkyä. Pingottaa kannattaa mahdollisimman tiukaksi ja nuppineuloja tarpeeksi tiheään.

Onnistumisen iloa!

Äänestä
  • Kiitos paljon tiedosta! =)

    Äänestä

Levitä huivi, tai osa siitä kerrallan styroxin tai pahvin päälle nuppineuloilla pingottaen ja suihkuta sumutepulloa apuna käyttäen ja anna kuivua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nouneim kirjoitti:

Hei! Voisiko joku kertoa, mitä käytännössä tarkoittaa huivin pingotus & kostutus? Eli siis miten se käytännössä tapahtuu? Tiedoista kiitollinen =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu